Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Kvitová: Mít trenéra cizince není varianta k zahození

Praha - Petra Kvitová musí rozlousknout, kdo bude jejím novým trenérem. Do hledání se jí sice vůbec nechce, ale čas i potřeba ji tlačí. Po krátkodobé spolupráci s Belgičanem Fissettem změnila názor a již netrvá na tom, aby ji vedl český trenér. Angažmá zahraničního odborníka nyní vnímá jako reálnou a obohacující možnost.

Petra Kvitová
zdroj: Reuters

Kvitová je bez trenéra od US Open, po kterém ukončila spolupráci s Františkem Čermákem, jenž v dubnu zaplnil místo po Davidu Kotyzovi. S ním strávila sedm let a pod jeho vedením vyhrála dvakrát Wimbledon, ale koncem ledna se rozešli.

Aktuální světové jedenáctce je jasné, že tenisového trenéra potřebuje. "Uvědomuju si to. Teď bude prostor, abych rozhodila sítě," řekla Kvitová po oznámení nominace na finále Fed Cupu.

Šestadvacetiletá hráčka přiznala, že nemá moc na výběr. "Jak dojíždím sezonu, tak jsem vyčerpaná a nemám na to buňky. Nechce se mi do toho, abych byla upřímná. Chci to udělat fakt dobře," prohlásila. "Mysl není nejčistší, ale musím se rozhodnout. Už vím, co potřebuju a co chci, co mi může pomoct. Není to ale jednoduché."

Před turnajem v Tokiu a na něm zkoušela spolupráci s Wimem Fissettem. Belgičana, který dříve vedl světové jedničky Kim Clijstersovou a Viktorii Azarenkovou, si pochvalovala. "Byla to velice dobrá zkušenost. Má zmáklou analýzu hráček, taktickou připravenost i tréninky byly super. Je výborný trenér," řekla Kvitová s tím, že Fissette figuruje mezi možnými kandidáty. "Varianta mít cizince není úplně k zahození," řekla Kvitová.

Do konce sezony se Kvitová vedle Fed Cupu představí ještě v Lucemburku a poté na Elite Trophy v čínském Ču-chaji, akci pro 12 hráček, které nejsou na Turnaji mistryň. "Slyšela jsem, že to je hezký turnaj. Po takové sezoně jsem vůbec ráda, že tam jedu. Beru to hodně pozitivně. Jsou tam i dobré body," řekla česká hráčka.

V Ču-chaji by mohla bojovat o návrat do elitní desítky, z které na podzim po pěti letech vypadla. "Je to cíl. Je to třešnička na dortu, že je možnost se tam vrátit. Bude to velký boj, ale to mám ráda," uvedla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy