Španělská basketbalová liga 2024/2025

SESTŘIH: Čeští parahokejisté sahali po historickém vítězství, Kanadě podlehli po prodloužení

Ani na patnáctý pokus to nevyšlo, historické vítězství ale bylo hodně blízko. Na domácím IPH Cupu čeští parahokejisté podlehli Kanadě 0:1 po prodloužení. Rozhodující gól vstřelil Rob Armstrong. Češi si v neděli od 15:00 zahrají o bronz proti Itálii.

Sestřih utkání Kanada – Česko

Národní tým vstoupil do semifinále s velkou chutí, naopak javorovým listům jako by chyběla energie. Gajer zavezl puk do třetiny, přenechal z třetí vlny najíždějícímu Oharovi, jeho střela skončila v lapačce Watsona.

Po přestávce se v šanci ocitl opět Ohara, jeho střelu brankář Kanady vyrazil. V 27. minutě na druhé straně vystřelil Kovačevič, puk tečoval Easly, gólman Vápenka podržel tým.

Na začátku třetí části Češi nevyužili dvojnásobnou výhodu. Domácí hokejisté cítili šanci, ale žádnou z šancí využít nedokázali. Rozhodovalo se v prodloužení. Poté, co Zelinka trefil brankovou konstrukci, na druhé straně přesně zamířil Armstrong.