Liga národů UEFA 2024/2025

SESTŘIH: Úspěšná náprava. Češi porazili Itálii a na IPH Cupu slaví první výhru

Parahokejová reprezentace se revanšovala divákům v Ostravě. Češi si ve druhém vystoupení na IPH Cupu poradili 2:1 s italským výběrem, v němž nastoupilo také několik německých hráčů. Přímý přenos utkání Česko – Kanada sledujte na ČT sport Plus ve čtvrtek od 17:55.

Česká parahokejová reprezentace
zdroj: Česká parahokejová reprezentace

O branky českého týmu se postarali Michal Geier, jenž zužitkoval po pěkné kombinaci přesilovou hru, a Martin Žižlavský. Ten zvyšoval na 2:0 na začátku druhé třetiny, nakonec se však Češi museli o výsledek ještě strachovat.

Sestřih utkání Česko – Itálie

Šanci alespoň na bod dával výběru Itálie hlavně 55letý gólman Santino Stillitano, jenž skvěle vychytal zejména kapitána Radka Zelinku, kterému sebral gól zákrokem lapačkou na brankové čáře.

Jak jde dohromady parahokej a film? Poslechněte si nový díl podcastu Hokej bez červené s Robertem Zárubou:

Po snížení italského týmu v poslední třetině navíc čelil brankář Michal Vápenka v závěru utkání samostatnému úniku soupeře, ale hrající legenda českého parahokeje obstála. Česká reprezentace tak napravila dojem po vysoké porážce od velkého favorita z USA 0:8.