Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

O osudu paralympioniků Ruska a Běloruska rozhodne MOV ve středu

O účasti ruských a běloruských handicapovaných sportovců na zimní paralympiádě v Pekingu rozhodne MOV ve středu, tedy jen dva dny před začátkem her. Hry jsou naplánované od 4. do 13. března a výbor nevylučuje možný start sportovců pod neutrální vlajkou.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohrožen je osud ruských a běloruských paralympioniků

"Výsledky jednání budou zveřejněny ve středu večer místního času," uvedl paralympijský výbor. Zatím by se mělo paralympijských her v Číně od 4. do 13. března zúčastnit zhruba 650 sportovců z 49 zemí včetně Ruska a Běloruska. Osud těchto výprav je ale nejistý kvůli ruské invazi na Ukrajinu, kterou Bělorusko podporuje.

Navzdory napadení své země se soutěží podle plánu zúčastní ukrajinští reprezentanti. Jejich start potvrdil ukrajinský paralympijský výbor, podle něhož do Pekingu zamířilo 20 sportovců a devět členů doprovodu.

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) v pondělí vyzval všechny mezinárodní sportovní federace a další pořadatele, aby ruským a běloruským sportovcům a funkcionářům nepovolili účast na mezinárodních soutěžích. Připustil ale, že ve výjimečných případech, kdy z organizačních nebo právních důvodů není úplné vyloučení možné, by mohli závodit pod neutrální vlajkou. Ruské sportovce by to na paralympiádě čekalo bez ohledu na středeční rozhodnutí, protože pykají za státem řízený doping.

MOV po útoku na Ukrajinu kritizoval Rusko za porušení takzvaného olympijského příměří, které by mělo skončit až sedm dní po zakončení paralympiády.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články