Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Ruský tenis přišel o možnost obhájit titul z Davis Cupu i Poháru Billie Jean Kingové

Dalším trestem pro Rusko za napadení Ukrajiny je vyloučení z turnajů Davis Cupu a Poháru Billie Jean Kingové. Stejný trest udělila Mezinárodní tenisová federace ITF i Bělorusům v týmových soutěžích. Oba ruské týmy přitom loni zmíněné soutěže vyhrály.

Ruští tenisté ve finále Davis Cupu přehráli Chorvatsko
zdroj: ČTK/EFE autor: Rodrigo Jimenez

Ruští a běloruští tenisté jako jednotlivci se ale mohou i nadále účastnit všech turnajů na okruzích ATP i WTA a mohou hrát i na grandslamových podnicích, které spadají pod ITF. Až do odvolání však mohou startovat jen jako neutrální sportovci.

Jako hlavní prioritu organizace označily bezpečnost všech členů tenisové komunity. "Zejména WTA a ATP se v posledních dnech soustředily na snahu o kontaktování současných a bývalých hráčů a dalších členů tenisové komunity z Ukrajiny a sousedních zemí, aby ověřily, zda jsou v bezpečí, a nabídly jakoukoli pomoc," uvádí se v prohlášení.

"Naše myšlenky jsou s lidmi na Ukrajině a chválíme množství tenistů, kteří promluvili a podnikli kroky proti tomuto nepřijatelnému projevu agrese. Voláme s nimi po ukončení násilí a návratu míru," napsali zástupci organizací. Proti ruské agresi se hned od počátku jasně vymezili mimo jiné ruští tenisté Andrej Rubljov, aktuální nový lídr světového žebříčku Daniil Medvěděv či Anastasija Pavljučenkovová.

ITF navíc s okamžitou platností pozastavila členství ruského a běloruského tenisového svazu. Už dříve zrušila všechny turnaje na území Ruska a Běloruska a nyní se přidaly i ATP a WTA, které odvolaly společný říjnový turnaj v Moskvě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články