EURO 2024 Německo

České ragbistky skončily na Championship Series po porážce s Irkami šesté

Česká ženská reprezentace obsadila na Championship Series v sedmičkovém ragby konečné šesté místo. Svěřenkyně trenéra Víta Chalupy na závěr nestačily na Irky, když podlehly 12:26. Sedmou příčku nakonec obsadily Polky, které zdolaly Němky 15:7.

České reprezentantky v ragby
zdroj: Česká rugbyová unie

Irky šly za výhrou hned od začátku a první půli vyhrály po dvou položených pětkách a úspěšných konverzích 14:0.

Češky se marně snažily o snížení, naopak na začátku druhého poločasu musely přijmout další pětku soupeřek. Až za stavu 0:21 byly Češky dvakrát úspěšné, o osudu utkání už ale bylo rozhodnuto.

Sestřih utkání Polsko – Česko

V předchozím utkání Češky přehrály Polky 19:7. Soupeřky sice vedly, když hned na konci první minuty zápasu položily úvodní pětku utkání, ale české reprezentantky souboj otočily.

Nejprve snížila Anežka Sládková a po úspěšné konverzi bylo srovnáno. Obrat dokonala ještě do přestávky Kristýna Riegertová. Pojistku přidala ve druhém poločase Věra Gärtnerová.