Brno přehrálo o padesát bodů Kolín, Ústí zaskočilo mistrovskou Opavu

V 6. kole nadstavbové části NBL v rámci skupiny A1 Brno deklasovalo Kolín a zvítězilo o 50 bodů 112:62. Nymburk porazil Děčín 101:86 a pojistil si vedení v tabulce, Ústí nad Labem porazilo Opavu 92:78. V zápase skupiny A2 prolomili basketbalisté Slavie sérii tří ligových porážek a zvítězili 79:64 nad Ostravou.

Basketbalisté Kolína a Brna
zdroj: facebook.com/Basket Brno

Zápas Brna a Kolína se zpočátku vyvíjel vcelku vyrovnaně. Po polovině zápasu vedlo Brno jen o osm bodů. Ovšem ve třetí čtvrtině se utkání definitivně zlomilo na stranu domácích, když ji ovládli 32:11, a v závěrečné části ještě zvýšili rozdíl na konečných padesát bodů.

Basketbalisté Nymburka si po šestém ligovém vítězství za sebou upevnili vedení v tabulce. V soutěži naposledy prohráli v lednu právě se Severočechy (66:83) a nyní překlopili druhým vítězstvím v sezoně vzájemnou bilanci s vicemistrem opět na svoji stranu.

Domácí vítězové Českého poháru v zápase ani jednou neprohrávali. Hlavní převahu měli pod košem, kde ovládli doskakování v poměru 44:31. Lídrem Nymburka byl s 20 body a čtyřmi trojkami Jaromír Bohačík. Čtyřikrát zpoza oblouku se trefil i děčínský Filip Kroutil, autor 16 bodů.

Nymburský trenér Francesco Tabellini přesto nebyl příliš spokojený. "Dnes jsme nehráli náš nejlepší zápas a hodně to souviselo s tím začátkem, který nám vyšel dobře, ale proto následovalo polevení. To nás trápí, že nedržíme kvalitu hry ve chvílích, kdy se nám zdá, že se zápas vyvíjí dobře," konstatoval.

Jeho protějšek Tomáš Grepl se zlobil kvůli nepovedenému úvodu. "Začneme zápas a po dvou minutách prohráváme 0:10. Za to bychom si zasloužili sami sobě nafackovat. Takto pustit Nymburk do zápasu, to si jen tak někdo dovolit nemůže," řekl děčínský kouč.

Pardubice v přímém souboji s dalším adeptem na přímý postup do čtvrtfinále porazily USK v jeho hale 73:54 a upevnily si před soupeřem šestou příčku. Oba týmy se trápily při střelbě z dálky, z celkových 47 pokusů padlo jen sedm trojek a domácí proměnili dvě z dvaceti tříbodových střel.

I kvůli tomu si USK připsal pátou porážku za sebou, stále má ale náskok jedné výhry na Kolín, který utrpěl debakl 62:112 v Brně. Petr Křivánek se na domácí výhře podílel 16 body, 12 asistencemi a 7 doskoky.

Ústí si letos poprvé vyšláplo na Opavu

Třetí Ústí nad Labem porazilo v nedělní dohrávce druhou Opavu 92:78. Sluneta zdolala úřadující mistry poprvé po třech prohrách a vyhrála čtvrtý z posledních pěti ligových zápasů.

Severočeši byli rádi, že se jim povedlo napravit středeční porážku o 18 bodů v Pardubicích. "Myslím, že jsme předvedli dobrý výkon na obranné polovině a hlavně jsme se dokázali prosadit proti zónové obraně. Z mého pohledu má toto vítězství velkou váhu hlavně po středečním zápase, kdy jsme po pauze odehráli jedno z nejhorších utkání. Ale dobře jsme potrénovali, zvedli jsme se a věřím tomu, že jsme se dostali zase nazpátek do našeho stylu hry, který chceme předvádět," uvedl trenér Slunety Jan Šotnar.

Ústí táhl s 25 body Ty Nichols, kapitán Ladislav Pecka zaznamenal 17 bodů a 10 doskoků. Double double si připsali i opavští Jakub Mokráň za 12 bodů a 12 doskoků a Rovan Kouřil za 12 bodů a 11 asistencí. Nejlepším střelcem hostů byl s 21 body Šimon Puršl.

"Nám se to tady dneska moc nepovedlo. Prvních pět minut ještě solidních, ale pak nás soupeř přehrál. Hlavně hloupé ztráty, v útoku jsme nebyli trpěliví, špatně jsme nacházeli volné prostory, měli jsme málo pohybu. V druhém poločase jsme zkusili zalézt do zóny a chvilkami to vypadalo, že se dotáhneme, ale vždycky, když jsme mohli jít blíž na dostřel, tak se staly nějaké hloupé věci anebo naopak soupeř velmi dobře zahrál," řekl opavský asistent David Zach.

Ostravu ve skupině A2 zaskočila Slavie

Ostravští basketbalisté vstoupili do utkání skupiny A2 velmi dobře a po první třetině vedli nad Slavií, která je poslední v tabulce, 28:17. Od té doby však slávisté postupně přebrali otěže zápasu a v poločase už vedli o jeden bod 39:38.

Svou zlepšenou hru si přenesli i do druhé poloviny zápasu a postupně navyšovali svůj náskok až ke konečnému stavu 79:64 pro Slavii. Přerušili tak i sérii tří ligových porážek v řadě.