Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Největší emoce byly při první medaili, přiznal komentátor Rejman

Soči – Skvělé úspěchy českých biatlonistek a biatlonistů znamenají milník i pro komentátory ČT Jiřího Rejmana a Romana Dostála. O historicky první olympijské medaili se snilo a najednou to byla hned pětinásobná premiéra. Velká porce i pro zkušené matadory.

"Asi největší emoce byly při té první medaili. Nervozita z týmu se přenášela i na nás. Všichni věděli, že medaile – první historická medaile pro český biatlon – se může tady na olympijských hrách uskutečnit. Všichni v to doufali, ale zároveň to nikdo neříkal nahlas," uvedl Rejman.

S biatlonem začal koketovat v roce 2003. Za jedenáct let absolvoval deset velkých akcí typu mistrovství světa a olympijských her. "Musím se přiznat, že jsem byl tak bláhový a naivní, že původně jsem nechtěl biatlon dělat. Myslel jsem si, že to pro mě není. Že potřebuju sporty, kde je hodně popisu – basketbal, volejbal, házená, že to je moje parketa. Nakonec mně byl biatlon přiřknut a já za to hrozně moc děkuju," přiznal Rejman.

Jiří Rejman:

"Každý komentátor sní o tom, že by jednou mohl komentovat olympijskou medaili. Já jsem na to čekal sedmnáct let. Je to jeden z vrcholů."

Biatlon je velmi dynamický sport, času a prostoru pro spolukomentování není mnoho. "Každou vteřinu se něco děje, takže sladit to s Jirkou je někdy obtížné," upozornil bývalý biatlonista a světový šampion Roman Dostál. "Vím, že prostoru mám strašně málo. Když třeba vidím chybu závodníka - najít rychlou frázi, aby to bylo jednoduché, aby to pochopila i babička, která popíjí kafčo, je velmi složité," poznamenal.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy