Speedway GP 2024

Fotbalisté Argentiny napravili zaváhání s Marokem a porazili Irák, Španělsko si zajistilo čtvrtfinále

Argentina po překvapivé porážce v kontroverzním zápase s Marokem zvítězila v olympijském turnaji nad Irákem 3:1 a poprvé ve skupině B bodovala. Stejným výsledkem Španělé porazili Dominikánskou republiku a zajistili si po druhé výhře postup ze skupiny C. Vítězství si připsali i fotbalisté Ukrajiny a Egypta.

Utkání Argentina – Irák
zdroj: ČTK/AP autor: Laurent Cipriani

Argentině v úvodním duelu turnaje videorozhodčí po dvouhodinovém přerušení hry neuznal vyrovnávací gól z 16. minuty nastavení a svěřenci Javiera Mascherana prohráli 1:2. Proti Iráku už roli favorita potvrdili, když po vyrovnaném poločase 1:1 rozhodli o výhře brankami Gondou a Fernández.

Také Španělé hráli s Dominikánskou republikou v polovině zápasu 1:1. V závěru prvního poločasu byl vyloučen Azcona za faul na Cubarsího a obhájci stříbrných medailí se v početní výhodě radovali z gólů Baeny a Gutiérreze.

V prvním zápase španělský tým zdolal Uzbekistán 2:1 a po dvou výhrách si zajistil postup do čtvrtfinále. Na druhém místě ve skupině B je Egypt, který zvítězil nad Uzbekistánem 1:0.

Maročané na vítězství nad Argentinou nenavázali a podlehli 1:2 Ukrajině, která přitom hrála od 63. minuty v deseti. Po vyloučení Saljuka vyrovnal z penalty Rahimí, který se v předchozím zápase blýskl dvěma góly. V osmé minutě nastavení ale zařídil Ukrajině první body po úvodní porážce s Irákem Krasnopir.

Výsledky fotbalu mužů

Skupina A:

USA – Nový Zéland 4:1 (3:0)

Branky: 8. Mihailovic z pen., 12. Zimmerman, 30. Busio, 58. Aaronson – 78. Randall.

Francie  Guinea 1:0 (0:0)

Branka: 75. Sildillia.

Skupina B:

Argentina – Irák 3:1 (1:1)

Branky: 13. Almada, 62. Gondou, 85. Fernández  45.+4 Husajn.

Ukrajina  Maroko 2:1 (1:0)

Branky: 22. Kryskiv, 90.+8 Krasnopir  64. Rahimí z pen. ČK: 63. Saljuk (Ukr.).

Skupina C:

Španělsko  Dominikánská republika 3:1 (1:1)

Branky: 24. López, 55. Baena, 70. Gutiérrez  38. Montes de Oca. ČK: 45.+1 Azdona (Dom. rep.).

Egypt – Uzbekistán 1:0 (1:0)

Branka: 11. Kúka.

Skupina D:

Paraguay  Izrael 4:2 (1:0)

Branky: 25. a 90.+6 Fernández, 69. Enciso, 90.+4 Fabián Balbuena – 53. Gandelman, 80. Glukh.

Japonsko  Mali 1:0 (0:0)

Branka: 82. Jamamoto.