Ogier v Británii završil sezonu devátým vítězstvím

Deeside - Mistr světa Sébastien Ogier z Francie vyhrál závěrečnou rallye sezony ve Walesu a slavil deváté vítězství v sezoně. Stejně jako v předchozí soutěži ve Španělsku vybojovala double automobilka Volkswagen, protože druhé místo obsadil vítěz předchozích dvou ročníků Fin Jari-Matti Latvala. Třetí místo stačilo Thierrymu Neuvilleovi k udržení celkové druhé příčky, Belgičan tak po sezoně odejde z Fordu k Hyundaii jako vicemistr světa.

Sébastien Ogier
zdroj: AP autor: Jon Super

Český jezdec Martin Prokop skončil v Britské rallye šestý a celkově obsadil stejně jako před rokem deváté místo. Výsledek ve Walesu je jeho třetím nejlepším v sezoně - pouze v Německu byl čtvrtý a v Itálii pátý. Ziskem 63 bodů si Prokop oproti loňsku polepšil o sedmnáct, z třinácti dílů seriálu chyběl jen v Austrálii.

Devětadvacetiletý Ogier ovládl sezonu podobným způsobem, jako to před ním předváděl Sébastien Loeb. Britská rallye skončila jeho čtvrtým triumfem v řadě a šestým z posledních sedmi závodů, celkově má na kontě už 16 vítězství. V poslední rallye sezony vedl od první rychlostní zkoušky a po 22 erzetách porazil Latvalu o 21 sekund, Neuville ztratil skoro minutu a půl.

Výsledky Britské rallye:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 3:03,36,7, 2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) -21,8, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Ford Fiesta RS) -1:24,5, 4. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Ford Fiesta RS) -1:48,2, 5. Mikkelsen, Markkula (Nor., Fin./Volkswagen Polo R) -2:03,4, 6. PROKOP, ERNST (Ford Fiesta RS) -7:37,5.

Konečné pořadí MS (po 13 závodech): 1. Ogier 290 b., 2. Neuville 176, 3. Latvala 162, 4. Hirvonen (Fin./Citroën DS3) 126, 5. Sordo (Šp./Citroën DS3) 123, 6. Östberg 102, ...9. PROKOP 63.

Konečné pořadí týmů: 1. Volkswagen 1 425, 2. Citroën Total I 280, 3. M-Sport Ford I 190, 4. M-Sport Ford II 184, 5. Jipocar 65, 6. Citroën Total II 63, 7. Volkswagen 50, 8. Lotos 20.