Salač si na Red Bull Ringu vyjel pro GP Rakouska start z páté řady

S cílem spravit si náladu po třech nevydařených velkých cenách jel do Rakouska Filip Salač. Jediný český závodník v seriálu mistrovství světa silničních motorek obsadil v kvalifikaci na Red Bull Ringu čtrnácté místo a do nedělního závodu ve třídě MotoGP vyrazí z páté řady.

Motocyklista Filip Salač při Velké ceně České republiky v Brně
zdroj: Automotodrom Brno autor: Lukáš Ston

Osmnáctiletý Salač ve Spielbergu byl čtrnáctý už v trénincích a postoupil přímo do druhé části kvalifikace. V ní český závodník na hondě ztratil 787 tisícin sekundy na Španěla Raúla Fernándeze, jenž zopakoval pole position z Velké ceny České republiky v Brně.

Salač po restartu sezony ještě nebodoval, jeho nejlepším výsledkem je osmé místo ze zahajovací Grand Prix Kataru před koronavirovou pauzou.

V nejsilnější kubatuře MotoGP vyhrál letos poprvé kvalifikaci Španěl Maverick Viňales z továrního týmu Yamaha. V první řadě ho v neděli doplní Australan Jack Miller a lídr šampionátu Fabio Quartararo z Francie.

Kvalifikace na Velkou cenu Rakouska ve Spielbergu:

Moto3: 1. Fernández 1:36,277, 2. Arenas (oba Šp./KTM) -0,011, 3. McPhee (Brit./Honda) -0,029, ...14. Salač (ČR/Honda) -0,787.

Moto2: 1. Gardner (Austr./Kalex) 1:28,681, 2. Martín (Šp./Kalex) -0,036, 3. Schrötter (Něm./Kalex) -0,064.

MotoGP: 1. Viňales (Šp./Yamaha) 1:23,450, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,068, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,087.