Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Další nedokončený závod. Pokud budu takto chybovat, titul si nezasloužím, hodnotil Leclerc

Totální frustrace. Monacký pilot formule 1 Charles Leclerc nijak neskrýval své zklamání po dalším nedokončeném závodu letošní sezony. Po problémech ve Španělsku a na okruhu v Baku se jedná již o třetí letošní Velkou cenu, ze které pilot Ferrari odstoupil. Naděje na titul šampiona se tak monackému jezdci začínají vzdalovat.

Frustrovaný Charles Leclerc po chybě na okruhu Paula Ricarda
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Marc De Mattia

"Myslím, že to byla moje chyba. Snažil jsem se najet moc zvenčí a vjel jsem asi na nějakou nečistotu. Pokud budu takovéto minely dělat dál, nezasloužím si vyhrát mistrovství světa," uvedl Leclerc.

Leclerc dal najevo frustraci už v kokpitu. Nejprve si stěžoval, že mu selhal plynový pedál, a vzápětí hlasitě zakřičel do vysílačky. Později ale mezi novináři vše vysvětlil a byl velmi sebekritický.

"To o tom pedálu bylo až po nehodě. Když jsem narazil do bariéry, nemohl jsem couvat," uvedl Leclerc. "Nemyslím, že šlo o mechanickou věc. Ujela mi zadní část vozu. Byla to moje chyba," zopakoval.

Situace ho mrzela o to víc, že prožívá jinak nejlepší sezonu v kariéře. "Ztrácím ale příliš mnoho bodů. O sedm jsem přišel v Imole a tady o dalších 25, protože si myslím, že jsme tu měli nejsilnější auto. Takže ano, pokud prohrajeme na konci sezony šampionát o 32 bodů, budu vědět, kde se to stalo. Je to nepřijatelné," řekl Leclerc.

Pilota Ferrari trápilo během víkendu také vyvážení vozu, na to se ale vymlouvat nechtěl. Po triumfu v Rakousku útočil na druhé vítězství za sebou, ale připsal si místo toho třetí nedokončený závod v sezoně.

"To se prostě stává. Stejně jako problémy se spolehlivostí. Charlesovi jsem řekl, že si zbytečně přiděláváme problémy, ale v budoucnu si to užijeme a otočíme to. Opět jsme dnes ukázali, že se zlepšujeme a že jsme nejrychlejší auto. Teď nás čeká závod v Maďarsku a tam to může být třeba double. Musíme se prostě soustředit dál," pronesl šéf Mattia Binotto.

Přestože Leclerc ztrácí na vedoucího Verstappena již 63 bodů, stále nic nevzdává. Do konce sezony zbývá deset závodů. "Pokud se chci stát mistrem světa, musím tyhle věci ve druhé půli sezony eliminovat. Budu věřit až do konce a na konci vše spočítám. Teď to ale nevypadá kdovíjak dobře," dodal Monačan.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články