Následuje
SP Německo

Asi jsem chtěl moc, říká zklamaný a potlučený motorkář Engel

Počtvrté je na Rallye Dakar, podruhé závod nedokončí. Motocyklista Milan Engel musel odstoupit po pádu v 11. etapě, při němž zničil motorku, a byl vrtulníkem dopraven do nemocnice. Tam si oddechl, když mu lékaři řekli, že je jen potlučený. "Strašně mě bolela páteř a bál jsem se, jestli s ní něco nemám," vzpomínal.

Milan Engel
zdroj: ČTK/EFE autor: David Fernandez

Do pádu byl nejlepším Čechem mezi motocyklisty. "Byla to náročná etapa. Jeli jsme po autech i kamionech, a já z motorky vystoupil na kamenité cestě, když jsem jel nejméně šedesátkou," vybavoval si svůj konec v letošním ročníku slavného závodu. "Motorka mě nakopla a ještě mě dorazila na zemi. Nebylo to příjemné," dodal podrobnosti.  

Po nehodě zůstal ležet a jeden ze soupeřů mu zavolal lékařskou pomoc. "Moc si z pádu nepamatuji, ale viděl jsem, jak je motorka poničená, takže bych stejně nemohl pokračovat," dodal závodník týmu Moto Racing Group, který byl převezen do nemocnice v San Juanu, kde mu po sérii vyšetření řekli, že nemá nic zlomeného.  

"Jsem jen pohmožděný a strašně mě bolí celé tělo," uvedl Engel, jenž před nehodou držel 24. místo v průběžném pořadí a měl nakročeno do první dvacítky. To byl jeho cíl před startem rallye.

"Odstoupení mě hrozně mrzí. Cítil jsem se dobře a věřil, že z toho bude dobrý výsledek a dostanu se do dvacítky. Bohužel se mi to nepovedlo, což mě mrzí a všem sponzorům i fanouškům se omlouvám," řekl.  

Engel startoval na Dakaru počtvrté a nejlepší byl zatím na 30. místě při své premiéře v roce 2015. "Dakar je i o štěstí a já ho v téhle etapě neměl. Když chcete být vpředu, je to o maličkých chybičkách a o štěstí. A já jsem sem nejel Dakar dojet, ale chtěl jsem výsledek," podotkl. Přiznal však, že svou snahu možná trochu přehnal. "Měl jsem nakročeno na dobrý výsledek a asi jsem chtěl moc. A nezvládl jsem to," dodal závodník.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy