BBV po 25 letech

V Piancavallu úřadovali Hofer s Mikiovou, závod týmů se stal kořistí Rakušanů

Triumfem Marca Hofera a Tsubaki Mikiové z Japonska skončilo v italském Piancavallu pokračování Světového poháru v paralelním slalomu na snowboardu. Domácí závodník si ve finále poradil s krajanem Edwinem Corattim, Mikiová nechala za sebou vítězku kvalifikace Julii Zoggovou ze Švýcarska. Ve startovní listině tentokrát scházela Ester Ledecká i další Češi. Nedělní závod týmů vyhrálo Rakousko před Itálií.

Vedení v průběžném hodnocení elitního seriálu uhájil Jihokorejec I Sang-ho, který po úspěchu v malém finále obsadil třetí místo. Mezi ženami se s náskokem 12 bodů před Zoggovou udržela v čele Rakušanka Daniela Ulbingová, jenž skončila čtvrtá.

SP ve snowboardingu v Piancavallu (Itálie) - paralelní slalom:

Muži:
1. Hofer, 2. Coratti (oba It..), 3. I Sang-ho (Korea).
Průběžné pořadí SP (po 8 z 11 závodů): 1. I Sang-ho (Korea) 494 b., 2. Baumeister (Něm.) 456, 3. Loginov (Rus.) 326.

Ženy:
1. Mikiová (Jap.) a Zoggová (Švýc.), 3. Hofmeisterová (Něm.).
Průběžné pořadí SP (po 7 z 11 závodů): 1. Ulbingová (Rak.) 432, 2. Zoggová 420, 3. Hofmeisterová 397, ...12. Ledecká 180, 38. Maděrová (obě ČR) 19.