MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Skokankám na lyžích ve Slovinsku vládla Norka Kvandalová

Norská skokanka na lyžích Eirin Maria Kvandalová vyhrála závod Světového poháru ve slovinském Ljubnu. České barvy hájila ve Slovinsku nejlépe Klára Ulrichová, jejíž skoky dlouhé 79 a 77 metrů nakonec stačily na devětadvacáté místo.

Šestnáctiletá česká naděje ženského skoku na lyžích Klára Ulrichová při třetím startu ve Světovém poháru získala první dva body v kariéře. Do finálové třicítky postoupila jako poslední a přes kratší druhý skok si o místo v konečné klasifikaci polepšila.

Ulrichová bodovala jako první Češka v sezoně. Do Slovinska se přesunula z polského Szczyrku, kde v týdnu obsadila druhé a čtvrté místo v závodu FIS Cupu. V této nižší pohárové sérii vybojovala už předloni tři medailová umístění.

Naopak na první a čtvrté místo z Polska nenavázala Karolína Indráčková, jež v Ljubnu stejně jako Zdenka Pešatová, Štěpánka Ptáčková a Veronika Jenčová nepostoupila z kvalifikace. Závod vyhrála Norka Eirin Maria Kvandalová, SP vede po dvou závodech Rakušanka Marita Kramerová.

SP ve skocích na lyžích žen v Ljubnu (Slovinsko):

1. Kvandalová (Nor.) 244,2 (92+89 m), 2. Klinecová (Slovin.) 242,8 (94+86,5), 3. Kramerová (Rak.) 238,1 (84,5+88,5), ...29. Ulrichová (ČR) 185,5 (79+77).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 18 závodů): 1. Kramerová 160 b., 2. Takanashiová (Jap.) 110, 3. Križnarová (Slovin.) 106, ...35. Ulrichová 2.