Buly - debata expertů

Premiéru týmové soutěže skokanek ovládly Němky, české kvarteto skončilo deváté

Německé skokanky na lyžích vyhrály na mistrovství světa v Seefeldu premiéru soutěže družstev, další medaile získaly týmy Rakouska a Norska. České reprezentantky skončily v prvním kole deváté a do finálové osmičky nepostoupily.

Juliane Seyfarthová
zdroj: DPA autor: Hendrik Schmidt

Juliane Seyfarthová, Ramona Straubová, Carina Vogtová a Katharina Althausová navázaly na nedělní zlato svých reprezentačních kolegů.

Rakouskou čtveřici předčily o 18,6 bodu, bronzové Norky s vedoucí ženou Světového poháru Maren Lundbyovou o 22.

Závod družstev skokanek na MS vyhrály Němky, Češky deváté

Pokračuje tak souboj Německa a Norska o nejúspěšnější výpravu šampionátu. Po 12 disciplínách vedou norští lyžaři na zlaté medaile 6:5, zbývající triumf má na kontě Švédsko.

Marta Křepelková, Štěpánka Ptáčková, Karolína Indráčková a Zdeňka Pešatová skákaly jen v prvním kole. Od nejlepší osmičky dělilo české kvarteto 32 bodů, za ním zůstaly ještě týmy USA a Kazachstánu.