Dostihy 2024

České skokanky stále čekají na první body. Ve Villachu skončily v páté desítce

Skokanky Klára Ulrichová a Anežka Indráčková neukončily v úvodním závodu Silvestrovského turné ve Villachu čekání na první české body v sezoně Světového poháru. České reprezentantky nepostoupily do druhého kola, seřadily se na 42. a 43. místě. Zvítězila domácí Rakušanka Eva Pinkelnigová.

Silvestrovské turné je obdobou Turné čtyř můstků, stejně jako muži tak ženy svádějí v prvním kole k.o. duely o postup do druhého kola. Ulrichová a Indráčková své souboje prohrály a nevešly se ani mezi pět šťastných poražených s nejlepšími výkony.

Pinkelnigová vyhrála s velkým náskokem 9,5 bodu před Annou Odine Strömovou z Norska, jež byla v prvním kole soupeřkou Indráčkové. Třetí skončila Slovinka Nika Križnarová.

Na rozdíl od mužského Turné se ženský miniseriál koná pouze ve dvou dějištích, kde se skáče dvakrát. Ve Villachu tak budou skokanky o body do celkového pořadí bojovat ještě ve čtvrtek, zbývající dva závody se uskuteční o víkendu na Silvestra a Nový rok ve slovinském Ljubnu. Oba závody můžete sledovat v přímém přenosu na programu ČT sport.

SP ve skocích na lyžích žen ve Villachu (Rakousko):

1. Pinkelnigová (Rak.) 257,9 b. (91,5+95,5 m), 2. Strömová (Nor.) 248,4 (93,5+92,5), 3. Križnarová (Slovin.) 243,5 (93,5+93,5), ...42. Ulrichová 87,9 (75,5), 43. A. Indráčková (obě ČR) 85,5 (75,5).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 26 závodů): 1. Pinkelnigová 436, 2. Althausová (Něm.) 369, 3. Opsethová (Nor.) 337.