Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Panorama

Pardubice oplatily Zlínu porážku a zahrají si pohárové semifinále

Posledním semifinalistou letního hokejového poháru jsou Pardubice. Dynamo sice prohrálo úvodní utkání ve Zlíně 2:4, na domácím ledě ale vyhrálo 5:2 a postupuje. Východočeši vedli po dvou třetinách už 3:0, Berani ale dokázali dvakrát snížit. Rozdílovou branku vstřelil v 57. minutě Jan Mandát. Pardubice se v semifinále utkají s Libercem, druhou dvojici tvoří Plzeň a Třinec.

Po bezbrankové první třetině se Pardubice rozstřílely v druhé části, v níž mezi 27. a 39. minutou po trefách Mandáta, nejlepšího pohárového střelce Radoslava Tybora a Roberta Kousala odskočily hostům na rozdíl tří gólů.

Zlín se vrátil do hry po 65 sekundách třetí třetiny, kdy se k odraženému puku dostal Štěpán Fryšara a snížil na 1:3.

Postupový tříbrankový náskok vrátil Pardubicím ve 48. minutě gólem z mezikruží obránce Rhett Holland, ale už minutu nato si Jakub Nakládal srazil rukavicí puk do vlastní branky a skóre bylo stejné jako na konci úvodního duelu - 4:2.

Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Sestřih a ohlasy utkání Pardubice - Zlín

O postupu Dynama rozhodla 57. minuta, v níž další Hollandovu ránu tečoval Mandát za záda Libora Kašíka.

"Hned zkraje třetí třetiny jsme dostali gól na 3:1 po odrazu puku od kamery, to znamená, že měla být přerušená hra. Nerad bych ale o tom gólu nególu polemizoval. Nicméně ten zápas to dostalo do úplně jiného tempa, byla to přetahovaná. Závěr jsme uhájili, poslední tři minuty byly pro diváky jak tady, tak doma u obrazovek, velmi napínavé," uvedl pardubický asistent Michal Mikeska.

"Myslím, že až do konce bylo o co hrát a že jsme čestně vypadli z této soutěže," řekl zlínský trenér Robert Svoboda.

První semifinálové zápasy se budou hrát v úterý 1. září v Liberci a Plzni, odvety v Pardubicích a Třinci o týden později.

Dynamo Pardubice - Berani Zlín 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 27. Mandát (Svačina, J. Kolář), 37. Tybor (Claireaux), 39. R. Kousal (Blümel), 48. Holland (Svačina), 57. Mandát (Holland) - 42. Fryšara, 49. Dufek. Rozhodčí: Hodek, Micka - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 1505. Výsledek prvního zápasu: 2:4, postoupily Pardubice.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články