Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Spengler Cup se po dvouleté odmlce vrací na scénu, Česko bude reprezentovat Sparta

Poprvé od roku 2010 se hokejisté Sparty představí na prestižním Spenglerově poháru. V Davosu měli startovat už v minulých dvou letech, ale kvůli pandemii koronaviru byl v obou případech turnaj zrušen. V základní skupině budou hrát s Kanadou a domácím Davosem. Dalšími účastníky jsou Ambri-Piotta, Örebro a IFK Helsinky.

Sparťané slaví gól Filipa Chlapíka (uprostřed)
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Pozvánku na Spenglerův pohár jsme s hrdostí přijali už v minulých letech, bohužel se kvůli pandemii dvakrát zrušil. Je to nejtradičnější hokejový turnaj v Evropě, účast vnímáme velice prestižně. Všichni se do Davosu už v minulých letech moc těšili. Je to zážitek na celý život, který dokáže tým ještě více semknout dohromady," řekla generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová.

Úřadující vicemistr bude hrát v nadcházející sezoně prestižní turnaj i při účasti v Lize mistrů. Stejné to mělo být i v minulém ročníku.

Sparta podle rozpisu vstoupí do Spenglerova poháru 26. prosince duelem ve skupině Cattini proti Kanadě. V případě porážky bude hrát s Davosem hned o den později, pokud vyhraje, změří síly se švýcarským celkem 28. prosince. V dalších dnech budou následovat čtvrtfinále, semifinále a na Silvestra finále.

Pražané na turnaji startovali dvacetkrát a dvakrát triumfovali (1962 a 1963), v roce 2004 byli čtvrtí. Český hokej v posledních dvou odehraných ročnících zastupoval Třinec, který v roce 2019 postoupil do finále.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články