Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno Plus

Sparta potvrdila nové šéfy střídačky. Povedou ji Patera s Martincem

Jak bylo avizováno, po stříbrné sezoně střídačku Sparty opouští trenérské trio Josef Jandač, Miloslav Hořava a Tomáš Hamara. Hokejisty pražského extraligového celku budou od příští sezony trénovat Pavel Patera a Patrik Martinec.

Pavel Patera
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Bývalý vynikající útočník Patera působil v minulých čtyřech sezonách v Mladé Boleslavi, kde na konci ledna nečekaně na vlastní žádost skončil. "Po vynikající hráčské kariéře si prošel trénováním mládeže, u dospělých se učil od skvělých trenérů Radima Rulíka a Miloše Hořavy, který v něm vidí možného kandidáta na trenéra pro národní tým. Sám jsem ho zažil při trénování a věřím, že u nás bude úspěšný," uvedl sportovní ředitel Sparty Petr Ton.

Padesátiletý Patera si za svého asistenta vybral stejně starého Martince, jenž má bohatou sparťanskou minulost. Do klubu, v němž hrál a působil jako asistent trenéra a sportovní manažer, se vrací po šesti letech. V uplynulém ročníku byl asistentem v Českých Budějovicích.

"Pavel si vybral jako asistenta právě Patrika Martince, kterého jsme měli také vytipovaného. Za to jsme moc rádi. Patrik má v sobě hluboké sparťanské kořeny a neustále se posouvá v trénování dál a dál. Jeho poslední angažmá v Českých Budějovicích je toho jasným příkladem," uvedl Ton.

Patera vnímá sparťanské angažmá po působení v Kladně a Mladé Boleslavi jako posun v trenérské kariéře. "Spartu beru jako první zkušenost s velkým klubem. Na klubové úrovni je Sparta nejvíce, co může být. Vnímám to i historicky," řekl bývalý centr, jenž ukončil úspěšnou hráčskou kariéru v roce 2015.

Olympijský vítěz z Nagana a čtyřnásobný mistr světa by rád ve Spartě navázal na své hráčské úspěchy. "Očekávání od nás budou jiná, než jsem byl zvyklý z Mladé Boleslavi. To mě láká nejvíce! Nechci mluvit o sobě, ale když jsme s nároďákem jezdívali na šampionáty, druhé nebo třetí místo nás nezajímalo. Chtěli jsme zlato. Chtěl bych se po posledním zápase radovat, a ne stát na lavičce a koukat se na radujícího se soupeře," uvedl Patera, jenž má ve sbírce mistrovský titul se Vsetínem a ligová prvenství z Ruska a Švédska.

Spartě se letos nepodařilo ukončit patnáctileté čekání na zisk titulu, ve finálové sérii s obhájcem prvenství Třincem ve čtvrtek prohrála 2:4 na zápasy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články