Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Rally ČR 2025

Chlup si jako první Čech zahraje NPB, podepsal s Jomiuri Giants

Marek Chlup podepsal s japonským týmem Jomiuri Giants novou smlouvu a jako první Čech míří do prestižní tamní nejvyšší soutěž (NPB). Plnohodnotný kontrakt si český baseballista vysloužil výkony na farmě.

Marek Chlup
zdroj: X.com/TokyoGiants

"Jsem za tuhle příležitost nesmírně vděčný a moc se těším na nejvyšší japonskou soutěž. Zatím moje zkušenost z Japonska je skvělá a organizace Giants se o nás stará výborně. Těším se na domácí zápasy v Tokio Dome, na který mám skvělé vzpomínky z WBC," připomněl šestadvacetiletý Chlup předloňskou soutěž World Baseball Classic, na níž Češi startovali poprvé. Chlup tehdy zaujal odpalem proti domácí hvězdě Rokimu Sasakimu.

Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Chlup si jako první Čech zahraje za Jomiuri elitní japonskou ligu

Do Japonska odletěl vnější polař a jeden z nejlepších pálkařů české historie původně pouze s vývojovým kontraktem. Ve farmářské lize se však pravidelně prosazoval a zaznamenal již čtyři homeruny.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články