Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Rozhodčí podlehli mediálnímu tlaku, stěžuje si Jandač. No name hráči nám zraňují ikony, kontruje Augusta

Vzrušenou dohru mělo utkání v Liberci, odkud si Sparta odvezla nečekanou porážku 2:4. Na rozhodčí si tentokrát nestěžoval kouč domácích Patrik Augusta, ale jeho protějšek Josef Jandač. Jandač naznačil, že sudí neodpískali například Klepišův zákrok na Tomáše Dvořáka, který předcházel třetímu gólu Bílých Tygrů.

Josef Jandač
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Myslím si, že utkání ovlivnily některé momenty, které v českém hokeji bohužel pořád jsou. Jestli se bavíme o tom, že někdo kňourá do novin a poté se vytvoří mediální tlak, tak dnes to přesně zapůsobilo," řekl Jandač a poukázal na zákrok Klepiše i faul Gennadije Stoljarova na Ladislava Šmída v čase 59:13, za který dostal ruský útočník trest na pět minut a do konce utkání.

"Stejným způsobem atakoval Jelínek Řepíka a tresty jsou rozdílné. Pokud se metr nesjednotí a nebude se to posuzovat stejně, tak z toho bude furt guláš," zlobil se Jandač. Petr Jelínek fauloval sparťanského kapitána společně s Jaroslavem Vlachem v polovině zápasu, od rozhodčích Petra Laciny a Robina Šíra dostal Vlach dvouminutový trest.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy 4. čtvrtfinále Liberec - Sparta

"Kdo za to může? Já to nerozhoduju, hráči taky ne. Někdo to řídí. Vím, že to taky mají těžké. Ale pokud je tady nějaký nářek a mediální tlak po minulém zápase, tak nevím, zda tomu podlehnou. Nechci, aby to vyznělo, že kňouráme nebo brečíme. Jen reaguju, hodnotím a chráním svoje hráče stejný způsobem, jako to dělal Augusta. Pokud tady někdo něco mele, tak je potřeba říct i B," řekl Jandač.

Liberecký kouč Augusta si po výhře 4:2 pochvaloval, že se jeho svěřenci s frustrací po nevydařeném předešlém zápasu, kdy podle nich Miroslav Forman pád po Klepišově zákroku přifilmoval, vyrovnali dobře a přetavili ji v pozitivní energii. "Mohli jsme se cítit poškození a ufňukaní, ale my jsme si utáhli pracovní boty a šli to odpracovat," řekl Augusta.

Sport
zdroj: ČT4

Faul Stoljarova na libereckého klíčového beka jej hodně naštval. "No name hráči nám tady zraňují top hráče českého hokeje. Přijde mi, že Sparta malinko znervózněla, pokud se musí uchylovat k tomuhle. Takhle trefit Láďu Šmída, ikonu českého hokeje, ale je jedno, koho takhle trefí, takhle ho vypnout... Nechám to posoudit jiné," řekl Augusta s odkazem na disciplinární komisi.

Jednotlivé zákroky rozebírat nechtěl. "To se pak můžeme podívat na zápas a budeme řešit zákroky. Cítím, že Sparta je nervózní. Musí nás porazit góly na ledě a určitě nemají větší srdce než my, nejsou bojovnější. My se budeme snažit vyhrát další zápas," dodal Augusta směrem k pondělnímu pražskému pokračování série.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články