Následuje
MS 2020 Itálie

Musíme dát do kupy zdravotní stav hráčů. Komplikuje se nám to, prohlásil Jandač

Po vydařeném období na začátku přípravy doléhá na českou reprezentaci menší krize. Na Švédských hrách si výběr Josefa Jandače připsal druhou porážku, tentokrát s Finskem 2:5, a ke spokojenosti tak měl hlavní kouč národního týmu po utkání hodně daleko.

Josef Jandač na střídačce národního týmu
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"První třetina byla špatná, měli jsme tam spoustu vyloučení a půlku z ní jsme hráli v oslabení. Dostali jsme tam i góly, které určily ráz zápasu," řekl Jandač. Jeho svěřenci inkasovali v úvodním dějství dvakrát v oslabení a prohrávali 0:2. Celkem v utkání Finové využili tři přesilové hry.

"Ve druhé třetině jsme se zvedli, vypadalo to líp. Začali jsme mít pohyb, dotahovali jsme souboje a udrželi jsme se víc v útočném pásmu. Dali jsme kontaktní gól, mohli jsme to tam i srovnat," připomněl Jandač tyč Roberta Kousala po snížení Adama Musila. "Ve třetí třetině jsme udělali chybu hned v první minutě, soupeř odskočil na dva góly a pak jsme byli zase vyloučení. Když nám to uteklo na víc gólů, tak neměli sílu s tím něco udělat."

Největším problémem českého týmu v utkání byla podle Jandače právě vyloučení a rozehrávka. "Pracovali jsme na tom, ale ta realizace je pomalá. Prováháme první moment, druhý moment a útočníci puky nedostávají včas. I když jsou v dobrých pozicích a najetí. Beci to prostě musí dávat rychleji od hole," prohlásil Jandač.

V neděli čeká český tým ve Stockholmu opět v poledne závěrečné utkání na turnaji proti Rusku a po příletu do Prahy Jandač večer oznámí nominaci na šampionát v Dánsku. Do MS Češi vstoupí za týden v sobotu zápasem proti Slovensku. "Hlavně musíme dát do kupy zdravotní stav hráčů, protože se nám to trochu komplikuje, takže uvidíme," prohlásil Jandač na otázku, zda má o nominaci jasněji.

Utkání nedohrál obránce Jakub Krejčík z mistrovské Komety Brno, pro něhož to byl první duel na turnaji. "Má problém s bokem, který se mu táhne ještě od play-off. A něco mu ruplo, jestli mezižeberní sval, ještě nevím. Nemám zatím bližší informace," podotkl Jandač.

Do duelu proti Rusku, v kterém má podle původního plánu chytat po vystoupeních Davida Ritticha a Dominika Furcha třetí z brankářského tria Pavel Francouz, chystá trenér další změny v sestavě. Odvíjet se ale budou od stavu mužstva.

"Nejdříve musíme dát dohromady zdravotní stav a zjistíme od kluků, kteří dnes nehráli, koho z nich můžeme dát do hry. Pochopitelně chceme hráče i pošetřit, nechceme riskovat další zranění, protože program je náročný. I proto tady máme tolik hráčů a rozložíme tu zátěž na další. U těch hráčů, kteří mají šrámy, potřebujeme, aby byli zdraví," dodal Jandač.

Po nemoci si odbyl debut v reprezentaci devatenáctiletý útočník Martin Nečas z mistrovské Komety, který se k týmu připojil ve Švédsku až v pátek. "Na začátek jeho výkon nebyl špatný, ale je to krátký vzorek. Stáhli jsme ho po druhé třetině, protože začal trochu blbě dýchat," dodal Jandač na adresu Nečase, který v poslední třetině naskočil jen na jednu přesilovou hru. Byl v ní na ledě u Kousalova snížení na konečných 2:3 v 56. minutě.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy