Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní hokejová liga: North Wings Ústí – Engineers Prague

Růžička kvůli faulu na Bičevskise vynechá první zápas Třince v Mladé Boleslavi

Martin Růžička dostal od disciplinární komise extraligy trest na jeden zápas za nedovolený zásah do hlavy nebo krku na lotyšského útočníka Marise Bičevskise z Mladé Boleslavi z pondělního druhého semifinále. Šestatřicetiletý Růžička nebyl za zákrok ze 76. minuty sudími Tomášem Veselým a Slovákem Peterem Stanem vyloučen. Vynechá tak čtvrteční třetí duel na ledě Bruslařů, na páteční pokračování se může vrátit do sestavy.

Martin Růžička v souboji se svým jmenovcem Janem v brance Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Předseda disciplinární komise Viktor Ujčík řešil Růžičkův atak na základě podnětu středočeského klubu.

"Zákrok byl veden na protihráče v přímém držení kotouče, a to nikoli ve vysoké nájezdové rychlosti a s rukama u těla. Hráč, který upřednostnil zasažení soupeře před možností hrát puk, nicméně zneužil zranitelného postavení protihráče a při střetu vedeném z prostoru mimo jeho zorný úhel ho ramenem zasáhl do oblasti hlavy," uvedl Ujčík.

Při stanovení trestu přihlédl k tomu, že Růžička nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a Bičevskis neutrpěl podle zápisu o utkání zranění.

Mladá Boleslav v pondělí podlehla 0:1 po samostatných nájezdech a v sérii na čtyři vítězné zápasy prohrává 0:2. Růžička si letos v play-off připsal v šesti duelech tři body za asistence.

Nejproduktivnější hráč v historii třineckého klubu má celkově v extralize, kde hrál i za Spartu a Znojmo, na kontě z 751 zápasů 634 bodů za 295 branek a 339 přihrávek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články