MS v alpském lyžování Courchevel-Méribel (trénink sjezdu)

Litvínov v problémech, Olomouc si odváží tři body

V 59. kole zavítala Olomouc na led Litvínova. Olomouc šla první do vedení, ještě v první třetině se však domácím podařilo po trefě Strejčka vyrovnat. Severočechům však ani domácí prostředí štěstí na hokejky nepřineslo. Olomouc si tak odváží tři body.

Radost olomouckých hokejistů
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Vstup do utkání se vydařil Hanákům. Po 111 sekundách fauloval Fronk unikajícího Koloucha, ale Krejčí z trestného střílení Godlu neprostřelil. V čase 2:42 se už hosté radovali z vedení. Nahodil přihrál zpoza branky volnému Káňovi, který zamířil do odkryté klece.

"Nebylo to nejlepší, ale byly tam dobré úseky a berem tři body. Snažíme se nachystat na play-off. Ještě máme jeden zápas. Hrajeme naši hru a nekoukáme na soupeře. Chceme hrát naplno, ať máme dobré návyky. Nejhorší je, když přijedeš a hraješ na půl plynu. Před pár zápasy jsme bojovali o play-off, teď tam jsme, ale chceme prostě hrát jako v těch vítězných utkáních," řekl Krejčí.

Litvínov se dočkal vyrovnání ve 13. minutě, kdy se dostal po Zygmuntově střele k dorážce Stejček a překonal Lukáše. Hostům potom nabídl přesilovou hru Sukeľův faul, ale zkrátilo ji o 61 sekund Knotkovo vyloučení.

Sestřih a ohlasy utkání Litvínov - Olomouc

Na přelomu první a druhé třetiny se Litvínov ubránil při Zemanově trestu. V čase 25:26 se dostali znovu do vedení Hanáci. Bambula se natlačil k zakončení a v pádu překonal bekhendem Godlu mezi betony. Severočeši se ubránili při Jarůškově vyloučení i při dalším tlaku Hanáků.

Sedm sekund před koncem druhé části šel Klimek pykat za faul a po 80 vteřinách závěrečného dějství vyrovnal střelou od modré čáry obránce Hrbas. Asistoval mu Viktor Hübl, který si v 1275. zápase v extralize připsal jubilejní 500. přihrávku a s 902 body se posunul na druhé místo historického pořadí produktivity domácí nejvyšší soutěže před Richarda Král. Na rekordmana Petra Lešku mu chybí sedm bodů.

"Nemám z toho žádnou radost," řekl Hübl ke své jubilejní asistenci a mrzelo ho, že Litvínov nemá jisté předkolo. "Můžeme si za to sami. Mohli jsme si to pojistit, ale bohužel jsme nebodovali a holt se rozhodne s Karlovými Vary."

Při Lichancově trestu se ale domácí už neprosadili, a naopak při něm v 45:13 inkasovali, když se Krejčí trefil z pravého kruhu do protějšího horní rohu Godlovy branky. V polovině třetí třetiny dostal Hrbas za faul na Nahodila trest na pět minut a do konce utkání, ale v dlouhém oslabení Litvínov neinkasoval. V 58. minutě byl blízko vyrovnání při Ondruškově pobytu na trestné lavici Zdráhal, ale hosté těsný náskok uhájili.

59. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Strejček (Jarůšek, Zygmunt), 42. Hrbas (V. Hübl) - 3. J. Káňa II (Nahodil, Ondrušek), 26. Bambula (Kusko), 46. Krejčí (Ondrušek). Rozhodčí: Pešina, Sýkora - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:6, navíc Hrbas (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3127.

Litvínov: Godla - Stříteský, D. Kolář, Strejček, Hrbas, D. Zeman, Demel - P. Zdráhal, Estephan, A. Kudrna - Jarůšek, M. Sukeľ, P. Straka - Fronk, Gerhát, M. Chalupa - M. Havelka, V. Hübl, Zygmunt - F. Lukeš. Trenér: V. Růžička.

Olomouc: Lukáš - T. Černý, Ondrušek, Rašner, Švrček, Škůrek, Řezníček, Groch - Nahodil, Krejčí, J. Káňa II - Bambula, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Kolouch, Klimek - Kunc, Lichanec, V. Burian. Trenéři: Moták a J. Tomajko.

Vladimír Růžička (Litvínov): "Zápas byl od začátku vyrovnaný. My jsme možná trošku tahali za kratší konec, protože jsme víceméně pořád prohrávali. Dvakrát jsme to dotáhli. Byla tam obrovská bojovnost z naší strany. Rozhodovaly přesilovky, kterých bylo na obou stranách dost. Rozhodující gól jsme inkasovali v naší přesilové hře. Potom jsme ubránili pětiminutové oslabení, ale nebylo už moc času. Poslední dvě tři minuty už jsme hráli vabank a bohužel se nám nepodařilo dotlačit puk do brány. Poslední zápasy jsme hráli velice slušně, bohužel jsme si předkolo dnes neuhráli a musíme to zvládnout v posledním zápase s Karlovými Vary."

Jan Tomajko (Olomouc): "Čekali jsme těžký zápas s Litvínovem, který hrál o vše. Byla tam vidět bojovnost. Litvínov nás od začátku zápasu dohrával. Vedli jsme, pak se to srovnalo, bylo to 2:2 a rozhodl náš gól v oslabení. Ta jsme dnes sehráli asi dobře, protože ve třetí třetině jsme se nechali třikrát vyloučit. To by se nám do příštích zápasů nemuselo vyplatit."