Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Češi konečně vyhráli, porazili Rusko 2:1

Pardubice - Čeští hokejisté zdolali v závěrečném utkání na Českých hrách v Pardubicích Rusko 2:1, přesto skončili v úvodním dílu Euro Hockey Tour na posledním místě. Při shodném zisku tří bodů s Rusy i Švédy měli nejhorší skóre v minitabulce vzájemných zápasů. Zápas rozhodl v 54. minutě útočník Jakub Petružálek.

Česko - Rusko
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Domácí hráči vstoupili do zápasu aktivně a vynutili si dva fauly. Při trestu Plotnikova se dostal do dobré střelecké pozice Birner, při Zubarevově pobytu na trestné lavici si Češi větší šanci nevypracovali. Na druhé straně poprvé vážněji ohrozil gólmana Jakuba Kováře Averin, vzápětí měl šanci Šipačov. Hadamczikův výběr se nadále prosazoval do ofenzivy, ale chyběla finální fáze. Holík byl v úniku faulován Jakovlevem, ale ani v další přesilovce Češi neuspěli.

Potom nedotáhli nadějná přečíslení, když neprošly přihrávky Kašpara na Novotného a Červenky i Jana Kováře na Vondrku. Mezitím promarnil na druhé straně příležitost Plotnikov. V druhé části domácí nejdříve sbornou opět zatlačili, pak se ubránili dvěma nebezpečným výpadům soupeře a ve 24. minutě se už dočkali poprvé na turnaji vedení. Červenka ještě zblízka nadvakrát Košečkina nepřekonal, ale po Vondrkově pokusu už napotřetí dorážel do prázdné branky.

Následně po špatném střídání českého týmu hráli poprvé v početní výhodě Rusové a po Zubarevově střele netrefil odkrytou branku Plotnikov. Košečkina v polovině zápasu prověřil bekhendem Rolinek a při Pašninově vyloučení pálil Kašpar. Rusové se pak neprosadili při trestech Krajíčka a Rachůnka, ale 15 vteřin před koncem druhé třetiny už vyrovnali. Varnakov našel zpoza branky nekrytého Averina, který se trefil přesně do pravého horního rohu.

Ve třetí třetině ohrozil ruského gólmana Červenka, za sbornou vyslali nebezpečné pokusy na Jakuba Kováře Petrov a Kokarev. Deset minut před koncem se prosazoval v závaru Červenka a potom tvrdě pálil Němec. V 54. minutě se český tým dočkal, když Kuzněcov chybně přihrál v obranném pásmu přímo na hůl Petružálka, který se z mezikruží trefil přesně k levé tyči. V závěru se domácí ubránili při Čáslavově trestu i při power play sborné.

České hokejové hry v Pardubicích, první díl Euro Hockey Tour:

ČR - Rusko 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Červenka (Vondrka), 54. Petružálek - 40. Averin (Varnakov). Rozhodčí: Johansson, Sjöqvist (Švéd.) - Blümel, Tošenovjan (oba ČR). Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 7 315.

ČR: Jakub Kovář - Krajíček, Barinka, Zámorský, Čáslava, Němec, F. Novák, Nakládal - Červenka, Jan Kovář, Vondrka - Petružálek, Vrána, Rolinek - Kašpar, Novotný, Birner - Holík, Koukal, I. Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik, Josef Paleček a František Musil.

Rusko: Košečkin - Čudinov, Alexandrov, Pašnin, Jakovlev, Zubarev, Pivcakin, Zajcev - Kazionov, Šipačov, Tichonov - Kuzněcov, Averin, Plotnikov - Varnakov, Burmistrov, Petrov - Kokarev, Kablukov, Gluchov. Trenér: Zinatula Biljaletdinov.

Alois Hadamczik (ČR): "Tým měl svůj charakter, měl nasazení a bojoval. V obranné činnosti hrál tým dobře, ale samozřejmě neproměňoval šance. Bylo mi líto hráčů, že jim to tam tolikrát nespadlo. Je to úleva pro hráče, že za tu dřinu dostali nějakou odměnu. Ale pořád to musíme zlepšit, nemůžeme být spokojení. Tvrdím, že musíme dávat tři góly na zápas, pak bychom měli spoustu utkání vyhrávat."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy