Paralympijský magazín

Vedoucí Litoměřice utrpěly debakl v Šumperku, druhá Třebíč na ně ztrácí sedm bodů

Hokejisté Litoměřic prohráli v dohrávce 38. kola první ligy v Šumperku vysoko 0:5 a jejich náskok v čele tabulky před druhou Třebíčí se snížil na sedm bodů. O den později Šumperk v dohrávce 39. kola nestačil na Slavii 1:2 po samostatných nájezdech. Horácká Slavia zvítězila v Benátkách nad Jizerou 3:1.

HC Stadion Litoměřice
zdroj: Facebook HC Stadion Litoměřice autor: Karolína Štolcová

Litoměřice prohrály třetí z posledních čtyř zápasů. Šumperk se ujal vedení v čase 5:10 díky brance Vojtěcha Šilhavého a za 65 sekund zvýšil v přesilové hře Lukáš Žálčík. Ve 26. minutě zařídil Drakům už tříbrankový náskok Petr Kratochvíl. V čase 47:40 skóroval v početní výhodě Vojtěch Šuhaj a výsledek dovršil tři minuty před koncem Daniel Vachutka. Gólman Vojtěch Mokry díky 32 úspěšným zákrokům udržel podruhé v sezoně čisté konto. Čtrnáctý Šumperk zabral po dvou prohrách a patnáctým Benátkám nad Jizerou se vzdálil na rozdíl 18 bodů.

Benátkám nad Jizerou po třetí porážce za sebou zbývá jen teoretická naděje na únik sestupu se sedmi duely do konce. S Třebíčí prohrávaly od 7. minuty, kdy otevřel skóre Vojtěch Střondala. V čase 32:41 sice vyrovnal v početní výhodě Adam Klapka, ale hned za 64 sekund v přesilovce vrátil hostům vedení Martin Dočekal. Ve 45. minutě pojistil náskok favorita Martin Šťovíček. Horácká Slavia uspěla po dvou porážkách.

Vsetín podruhé za sebou nebodoval. Přerov naopak vyhrál popáté v řadě a poskočil z 12. na 8. místo. V polovině úvodní části se Zubři poprvé radovali díky Tomáši Šoustalovi. Ve 33. minutě využil přesilovou hru Jakub Svoboda a v čase 36:59 upravil Jan Süss už na 3:0. V polovině třetí třetiny sebral Michaelu Petráskovi čisté konto Jan Berger. Poslední slovo měl v 57. minutě domácí Jan Svoboda.

Sokolov zvítězil potřetí v řadě, Havířov naopak natáhl sérii porážek na sedm zápasů. Skóre otevřel v čase 11:38 v přesilové hře Jan Pohl a v 15. minutě přidal druhý gól Baníku ve vlastním oslabení Tomáš Vracovský. Ve druhé třetině se prosadil Vojtěch Tomi a v polovině závěrečné části upravil Marek Sloboda na 4:0. V 53. minutě přišel Jan Neužil o nulu po brance Jana Chrobočka.

Slavia se posunula na sedmou příčku

Hokejisté pražské Slavie porazili v dohrávce 39. kola první ligy doma Šumperk 2:1 po samostatných nájezdech a posunuli se z deváté na sedmou pozici. Vrchlabí v utkání 34. kola vyhrálo ve Frýdku-Místku 3:1 a poskočilo z jedenáctého na osmé místo.

Slavia bodovala popáté za sebou, ale vyhrála z toho podruhé a znovu až po nájezdech. Pražané se ujali vedení v čase 37:57, kdy Tomáš Knotek využil přesilovou hru. V 55. minutě ale odpověděl také v početní výhodě Martin Pěnčík. V šesté sérii rozstřelu rozhodl Filip Vlček. Čtrnáctý Šumperk nenavázal na sobotní domácí výhru nad vedoucími Litoměřicemi 5:0 a prohrál třetí z posledních čtyř duelů.

Vrchlabí sice potřetí za sebou bodovalo, ale až ve Frýdku-Místku přerušilo sérii tří porážek. Za úspěchem vykročilo po 19 sekundách druhé třetiny, kdy otevřel skóre v přesilové hře Tomáš Linhart. Ve 25. minutě sice vyrovnal ve výhodě pěti proti třem Ondrej Šedivý, ale v čase 33:10 vrátil Vrchlabí náskok Patrik Urban. Vítězství hostů pojistil 15 sekund před koncem Denis Kusý. Třináctý Frýdek-Místek po šňůře šesti vítězství prohrál podruhé za sebou.

První hokejová Chance liga:

Dohrávka 34. kola:

Frýdek-Místek - Vrchlabí 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 25. O. Šedivý - 21. Linhart, 34. P. Urban, 60. Kusý. Rozhodčí: Zubzanda, Cabák - Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 806.

Dohrávka 37. kola:

Sokolov - Havířov 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 12. J. Pohl, 15. Vracovský, 35. Tomi, 51. M. Sloboda - 53. Chroboček. Rozhodčí: Bejček, Marek - Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 512.

Dohrávky 38. kola:

Benátky nad Jizerou - Třebíč 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Klapka - 7. Střondala, 34. Dočekal, 45. Šťovíček. Rozhodčí: Jechoutek, Wagner - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:1. Diváci: 201.

Šumperk - Litoměřice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 6. Šilhavý, 7. Žálčík, 26. P. Kratochvíl, 48. Šuhaj, 57. Vachutka. Rozhodčí: Ondráček, Šudoma - Kleprlík, Hranoš. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Dohrávky 39. kola :

Přerov - Vsetín 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 11. T. Šoustal, 33. Jakub Svoboda, 37. Süss, 57. Jan Svoboda - 50. Berger. Rozhodčí: R. Svoboda, Valenta - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 997.

Slavia Praha - Šumperk 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 38. T. Knotek, rozhodující sam. nájezd F. Vlček - 55. Pěnčík. Rozhodčí: Čáp, Valenta - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 762.