Volejbalový magazín

Ústí porazilo sestupující Havířov a stoupá ode dna, Kolín vyhrál v Prostějově

První hokejová liga dohání termíny. Hráči Kolína vyhráli v dohrávce 41. kola v Prostějove 4:0 a díky třetí výhře za sebou se posunuli z 10. na 7. místo. Ústí nad Labem v duelu 39. kola doma porazilo už jistě sestupující šestnáctý Havířov 4:3 a posunulo se z 13. na 11. pozici.

Kolínští Kozlové se představili mimo svůj led potřetí za sebou a počtvrté v řadě si z venkovního utkání vezou plný počet bodů. Prostějov hrál doma počtvrté v řadě a nenavázal na poslední dvě výhry. V čase 2:54 otevřel skóre Martin Štohanzl a ve 35. minutě zvýšil náskok Středočechů Jan Veselý, který je s 24 brankami druhým nejlepším střelcem soutěže.

Necelých pět minut před koncem upravil v přesilové hře Zdeněk Král na 3:0 a 92 sekund před koncem při power-play do prázdné branky dovršil výsledek svým druhým gólem v utkání Štohanzl. Ruský brankář Georgij Kuzněcov udržel při desátém startu v soutěži poprvé čisté konto.

Ústecký Slovan bodoval popáté za sebou a počtvrté z toho vyhrál. Prohrával sice od 7. minuty po brance Vlastimila Dostálka, ale v čase 12:33 v přesilové hře vyrovnal Michal Trávníček a 15 sekund před koncem první třetiny otočil stav Jan Milfait.

Po 113 vteřinách druhé části sice smazal ztrátu Havířova Lukáš Bednář, ale ve 24. minutě vrátil domácím náskok Tomáš Urban.Po 70 sekundách závěrečné části zvýšil Ondřej Bláha a v 51. minutě už jen zkorigoval výsledek Konstantin Tjurin.

Dohrávka 39. kola první hokejové ligy:

Ústí nad Labem - Havířov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 13. Trávníček, 20. Milfait, 24. T. Urban, 42. O. Bláha - 7. Dostálek, 22. L. Bednář, 51. Tjurin. Rozhodčí: Zavřel, Petružálek - Juránek, Štofa. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 796.

Dohrávka 41. kola první hokejové ligy:

Prostějov - Kolín 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 3. a 59. Štohanzl, 35. J. Veselý, 56. Z. Král. Rozhodčí: Cabák, Ondráček - Maštalíř, Kleprlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1.