Lyžování ČR 2024

Kladno znovu zaváhalo, v prodloužení padlo s Třebíčí

Praha - Ani napotřetí se nepodařilo Kladnu naplno bodovat, když Rytíři doma podlehli Třebíči 1:2 po samostatných nájezdech. Bezmála tři a půl tisíce diváků navštívilo duel Prostějova se Slavií, jenž vyzněl ve prospěch pražského klubu, a to rovněž po nájezdech. Už ani Jihlava nezůstala po třetím kole stoprocentní, Dukla přesto zvítězila 5:4 na ledě Šumperku, další start v jejím dresu si přitom odbyl teprve patnáctiletý Jakub Škarek.

Radost Davida Dolníčka v dresu Třebíče
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Zápas s Třebíčí začal pro Kladno slibně, už v 9. minutě Stach otevřel skóre a Středočechům patřilo hřiště. Jenže Třebíč od druhé třetiny převzala iniciativu a vyrovnala. Kladenské trápení pokračovalo i v poslední třetině, v nájezdech pak získala bod navíc Horácká Slavia, stejně jako v prvním kole v Šumperku díky Davidu Dolníčkovi.

Po třetím kole už není ani jeden tým stoprocentní. Jihlava totiž ztratila v Šumperku tříbodové vítězství 59 sekund před koncem, kdy domácím vyšla power play a zásluhou Jiřího Půhoného vyrovnali na 4:4. Dukla, v jejíž brance se opět objevil patnáctiletý talent Jakub Škarek, ale fanouškům Šumperka radost vzala. Prodloužení rozhodl svým druhým gólem v utkání po 69 vteřinách Richard Diviš.

Českobudějovický Motor také ztratil výborně rozehraný zápas, v Litoměřicích vedl ještě v průběhu poslední třetiny o dvě branky. Domácí celek ale zmobilizoval síly a po gólech Kopty a druhé trefě Kally si řekl o prodloužení a nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem Zdeněk Doležal, který zároveň sesadil Motor z čela tabulky.

Pražská Slavia přišla v Prostějově o tříbodové vítězství také v závěru. Domácí Jestřábi se pokusili o hru bez brankáře a po tlaku vybojovali trestné střílení, které Michal Dragoun proměnil. V závěrečných nájezdech přesto byli úspěšní červenobílí. Roli favorita splnil Slovan Ústí nad Labem, který zápas s Havířovem rozhodl ve druhé třetině pěti góly a vyhrál 7:4.

Přerov dokázal i podruhé využít domácího prostředí. Duel s Mostem byl dlouho vyrovnaný, během krátké pasáže v polovině poslední třetiny ale Horáka postupně překonali Pšurný, Dostálek a Goiš a zařídili vítězství 4:1. Benátky sice na začátku druhé třetiny odskočily Kadani na dvoubrankový rozdíl, definitivně ale zlomily soupeře až deset minut před koncem v přesilovce po Lakatošově brance. Konečnou podobu výsledku na 5:2 dal technický gól 27 sekund před závěrečnou sirénou, který sudí připsali Ordošovi.

Sestřih utkání Šumperk - Jihlava

Výsledky 3. kola první hokejové ligy

Benátky nad Jizerou - Kadaň 5:2 (2:1, 1:0, 2:1) Branky: 12. Miškovský, 13. Říha, 21. Víšek, 51. Lakatoš, 60. Ordoš - 8. Chrpa, 45. T. Rohan. Rozhodčí: Horinek - Bosák, Podrazil. Vyloučení: 6:7, navíc Havel (Kadaň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 215.

Kladno - Třebíč 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0) Branky: 9. Stach - 29. Kusko, rozhodující sam. nájezd Dolníček. Rozhodčí: Pražák - Štětina, R. Špringl ml. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 1803.

Ústí nad Labem - Havířov 7:4 (1:1, 5:0, 1:3) Branky: 18. Tůma, 22. Kuchler, 23. Křivohlávek, 28. Kubica z trestného střílení, 35. Smetana, 37. Roubík, 46. Rys - 42. a 55. Kanko, 18. Maliník, 44. Ostrčil. Rozhodčí: Grech - Toman, Kokrment. Vyloučení: 10:12. Využití: 4:1. Diváci: 782.

Šumperk - Jihlava 4:5 v prodl. (0:0, 3:4, 1:0 - 0:1) Branky: 22. Tomášek, 25. Plášek, 31. Fořt, 60. Půhoný - 24. a 62. Diviš, 28. Dundáček, 31. Gríger, 33. Harkabus. Rozhodčí: Trombík - Rožánek, Konvička. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 845.

Přerov - Most 4:1 (1:0, 0:1, 3:0) Branky: 2. Hrazdíra, 47. R. Pšurný, 49. Dostálek, 51. Goiš - 30. Kubinčák. Rozhodčí: Fiala - Poruba, Adamec. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 1953.

Prostějov - Slavia Praha 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0) Branky: 20. Kajaba, 59. Dragoun z trestného střílení - 1. M. Hruška, 56. Markovič, rozhodující sam. nájezd Čermák. Rozhodčí: Šutara - Měkýš, Reich. Vyloučení: 5:6, navíc Husák 5 min. a do konce utkání - Kašpařík 10 min. Diváci: 3450.

Litoměřice - České Budějovice 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:3, 2:0 - 0:0) Branky: 14. a 52. Kalla, 4. Procházka, 44. Kopta, rozhodující sam. nájezd Doležal - 9. a 40. Švihálek, 30. Suchánek, 38. Straka. Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Malý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 970.