Paralympijský magazín

Jihlava přejela Ústí, Slavia porazila Benátky

Praha - Slavia se poprvé po sestupu z extraligy představila na stadionu v Edenu a v duelu s Benátkami nad Jizerou před 1140 diváky zvítězila 2:0. Skóre otevřel ve druhé třetině po sedmnácti sekundách Milan Hruška, vedení pak ještě pojistil János Vas. Benátky ani ve druhém utkání nové prvoligové sezony nedokázaly skórovat.

Kladno ztratilo body i ve druhém kole, v němž na ledě Kadaně prohrálo 2:4. Rytíři přitom měli zápas slibně rozehraný, dvougólové vedení ale neudrželi a domácí vstřelili vítěznou branku v oslabení. Marek Račuk v 51. minutě vypíchl kotouč a po brejku dostal Severočechy poprvé do vedení. Vítězství domácích vzápětí pojistil Dominik Tejnor.

Most doma deklasoval Šumperk 8:2 a diváci tleskali zejména Ondřeji Havlíčkovi, jenž dal dva góly a na další dva nahrál. Pozadu nezůstal ani třiačtyřicetiletý veterán Jan Alinč, který si připsal gól a dvě asistence.

Havířov rozhodl zápas s Litoměřicemi v druhé třetině, kdy rozpoutal kanonádu a v polovině zápasu vedl už 5:0. Hostům se sice podařilo Kallovým gólem smršť zastavit, ale o tom, že body zůstanou na domácím stadionu, už bylo rozhodnuto. Havířov nakonec vyhrál 6:2.

Podobně si počínala Jihlava v duelu s Ústím nad Labem. I díky dvěma brankám Josefa Skořepy si po dvou třetinách tým z Vysočiny vypracoval tříbrankový náskok. V poslední třetině přidal David Gríger čtvrtý gól a Ústí už jen zásluhou Kuchlera korigovalo na konečných 4:1. Jihlava je po dvou kolech společně s Motorem České Budějovice stoprocentní.

Třebíč rozhodla o svém vítězství nad Přerovem také hodně brzy. Po první třetině vedla 3:0 a v dalším průběhu utkání pohodlně kontrolovala náskok. Hostům se sice podařilo na konci druhé části snížit zásluhou Hrazdiry na 3:1, další gól už ale nepadl.

Výsledky 2. kola první hokejové ligy

Most - Šumperk 8:2 (1:1, 2:0, 5:1)

Branky: 32. a 58. Havlíček, 8. Kubinčák, 39. Zeman, 41. Zdeněk, 48. Alinč, 53. Smolka, 54. Řehoř - 19. Milfait, 48. Půhoný. Rozhodčí: Sýkora - Kokrment, Malý. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. Diváci: 256.

Třebíč - Přerov 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Branky: 1. Dolníček, 10. Dočekal, 18. Psota - 39. Hrazdira. Rozhodčí: Trombík - Polák, Rampír. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1470.

Jihlava - Ústí n. L. 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 19. a 23. Skořepa, 40. Štebih, 45. Gríger - 52. Kuchler. Rozhodčí: Přikryl - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:3, navíc Kuchler (Ústí) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1485.

Slavia Praha - Benátky n. J. 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky: 21. M. Hruška, 36. Vas. Rozhodčí: Smitka - Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 1140.

Havířov - Litoměřice 6:2 (1:0, 4:1, 1:1)

Branky: 2. a 25. Sztefek, 26. Maliník, 27. Kanko, 30. Mazanec, 48. Lenďák - 36. Kalla, 53. Valášek. Rozhodčí: Koziol - Vengřín, Konvička. Vyloučení: 11:11. Využití: 2:1. Diváci: 1616.

Kadaň - Kladno 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Branky: 13. Mrázek, 33. Kůs, 51. Račuk, 53. Tejnor - 7. Bílek, 12. Strnad. Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Šmika. Vyloučení: 7:5, navíc Chrpa - Růžička 10 min., Zajíc do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 590.