Volejbalový magazín

Hokejisté vedoucího Chomutova si nedělali problémy s Prostějovem

Praha - Hokejisté Chomutova potvrdili pozici vedoucího týmu 1. ligy a na ledě předposledního Prostějova triumfovali vysoko 6:1. Náskok v čele soutěže však nezvětšili, neboť jejich nejbližší pronásledovatelé z Českých Budějovic také uspěli.

Hráči Chomutova
zdroj: ČTK autor: Zavoral Libor

Jihočeši přitom rovněž hráli venku, navíc v pátých Litoměřicích měli daleko těžšího soka. Ale domácí tentokrát jejich opora v brance Tomáš Král nezachránila. Ve druhé třetině ho dvakrát překonal nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Nouza a získal Českým Budějovicím rozhodující náskok. Motor si plným ziskem za výhru 3:1 upevnil druhou příčku, neboť Třebíč ztratila bod.

Ústí nad Labem totiž porazila 4:3 až v prodloužení. Někdejší extraligový tým se připravil o lepší výsledek vlastní nedisciplinovaností. Minutu a půl před koncem surově vrazil ústecký David Merta ramenem do hlavy nic netušícího Jakuba Čuříka tak, že po faulovaném zůstala na ledě kaluž krve, a dostal trest na pět minut a do konce utkání. Přesilovku v prodloužení využil Matěj Pekr už po 14 vteřinách. Prohnal se mezi všemi třemi bránícími hráči a přes padajícího brankáře skóroval.

Základní hrací doba nerozhodla ani zápas posledního Havlíčkova Brodu s Benátkami nad Jizerou. Domácí vedli ještě necelých šest minut před koncem 4:2, ale nakonec padli v nájezdech, v nichž dovršil hattrick hostující Jan Plodek. Rebel i tak získal v posledních třech utkáních šest bodů a na stejný rozdíl zmenšil odstup na předposlední Prostějov.

Ten nedokázal čelit ofenzivě Chomutova, kterou nezastavila ani absence tří juniorských reprezentantů do 20 let. Vedle tradičních střelců Vladimíra Růžičky a Nikoly Gajovského přispěl k vysoké výhře dvěma trefami člen první obranné dvojice Pirátů Jan Rutta.

39. kolo první hokejové ligy:

Litoměřice - České Budějovice 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 33. Černoch - 22. a 38. Nouza, 45. Vráblík. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1 450.

Prostějov - Chomutov 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)
Branky: 43. Kajaba - 20. a 52. Rutta, 39. a 48. Gajovský, 40. D. Květoň, 55. V. Růžička. Rozhodčí: Trombík - Lukš, Novák. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 930.

Třebíč - Ústí nad Labem 4:3 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 8. Dolníček, 30. Mrázek, 42. Bartoň, 61. Pekr - 4. Kloz, 38. Rod, 38. J. Pohl. Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:3, navíc Merta (Ústí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1 670.

Havlíčkův Brod - Benátky nad Jizerou 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)
Branky: 33. a 41. Melka, 15. Seman, 33. Troliga - 24., 58. a rozhodující sam. nájezd Plodek, 28. Psota, 55. Miškovský. Rozhodčí: Kubičík - Kašík, Wesley. Vyloučení: 8:8, navíc Špaček (Benátky) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 360.