ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Ústí mělo výhru nadosah, ale nakonec se radoval Chomutov

Praha - Hokejisté Chomutova zvládli tradiční severočeské derby odvěkých rivalů. Na ledě Ústí nad Labem sice lídr první ligy dvakrát prohrával, ale na začátku třetí třetiny obrátil duel ve svůj prospěch a zvítězil 4:3. Neuspěl naopak další favorit soutěže Kladno, které v duelu o čtvrtou příčku doma podlehlo Litoměřicím.

Na led v Ústí padaly ve 12. minutě stovky plyšových hraček. Nejlepší kanonýr domácích Jaroslav Roubík totiž otevřel skóre, což byla pro fanoušky pobídka k netradičním oslavám, z nichž budou mít o Vánocích radost děti v okolních dětských domovech. Hokejisté však dnes přišli zkrátka. I když pak vedli ještě jednou, nakonec pykali za své fauly. Piráti vyrovnali v přesilovce a ve 47. minutě je Antonín Dušel z trestného střílení poslal do vedení, které už nepustili.

Ještě o pět minut později v zápase dostaly výhodu samostatného nájezdu Litoměřice v Kladně, Lukáš Špelda jej však neproměnil. Nakonec to jeho tým mrzet nemuselo. V té době už vedl nad Rytíři 3:2 a v poslední minutě ještě pečetil úspěch hostů a jejich návrat na čtvrté místo trefou do prázdné branky Adam Chlapík.

Druhé zůstávají s odstupem 12 bodů České Budějovice, které si doma bez potíží poradily s Mostem. Dvakrát se trefil Josef Straka a s bilancí 23 branek a 34 asistencí se vyrovnal v čele produktivity spoluhráči z útoku Tomáši Nouzovi. Třebíč třemi rychlými trefami před druhou přestávkou přehrála poslední Havlíčkův Brod a zůstává třetí.

Výsledky 33. kola první hokejové ligy

Prostějov - Kadaň 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)

Branky: 33. Matuš, 35. Moučka, 47. D. Kindl, rozhodující sam. nájezd Roupec - 21. a 27. K. Ton, 29. Hlava. Rozhodčí: Přikryl - Hanzlík, Moravec. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 832.

Havířov - Benátky nad Jizerou 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Branky: 16. Šenkeřík, 17. Šlahař, 41. Matějíček, 51. Klimša, 55. Loskot. Rozhodčí: Kopeček - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:10. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 686.

Ústí nad Labem - Chomutov 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Branky: 12. Roubík, 29. Merta, 59. D. Tůma - 42. a 58. Hřebejk, 29. Hovorka, 47. Dušek z tr. střílení. Rozhodčí: Grech - Černý, Šmika. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:2. Diváci: 1 462.

Kladno - Litoměřice 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: 32. Švaňhal, 45. Rudovský - 11. M. Novák, 37. Šulc, 38. Švagrovský, 60. Chlapík. Rozhodčí: Horinek - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 1 739.

Jihlava - Šumperk 7:3 (3:1, 1:1, 3:1)

Branky: 1. Čachotský, 7. Seman, 13. Březina, 40. Diviš, 45. Důras, 48. Dundáček, 57. Čáp - 2. Drtil, 34. R. Haas, 59. Vrdlovec. Rozhodčí: Trombík - Lukš, Novák. Vyloučení: 4:5, navíc Melenovský (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 1 015.

České Budějovice - Most 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Branky: 2. a 31. J. Straka, 5. Pajič, 18. Marek, 29. Prokeš - 30. Přeučil. Rozhodčí: Würtherle - Špringl, Štofa. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 3 610.

Třebíč - Havlíčkův Brod 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky: 34. a 36. Pekr, 33. Bilčík, 53. Dolníček - 21. Kuchler, 54. Heřman. Rozhodčí: Jílek - Zídek, Polák. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 1 460.