Sportovní zprávy

Plzeň ustála tlak Kopřivnice a je v semifinále. Dál se těší i Lovosice

Házenkáři Plzně si ve čtvrtém extraligovém čtvrtfinále proti Kopřivnici zajistili postup, ke kterému měli blízko již o den dříve. Ve vyrovnaném utkání, jež rozhodly až sedmimetrové hody, Západočeši zvítězili 31:29. Do semifinále se obhájci titulu nominovali jako druzí po pražské Dukle, na kterou budou čekat Lovosice. Ty s Frýdkem-Místkem další klopýtnutí nedovolily a čtvrté utkání vyhrály 32:27.

Tim Janko Boganič z Plzně
zdroj: Facebook - Talent Plzeň

Kopřivnice předvedla v obou domácích zápasech výborné výkony a po sobotní výhře neměla daleko k úspěchu ani dnes. První poločas vyhrála Plzeň o dva góly 14:12, druhou půli ale stejným poměrem ovládla Kopřivnice. Zápas tak dotáhla do sedmiček, ve kterých rozhodla až čtvrtá série. Jan Gřes trefil jen tyčku a Jan Stehlík v páté sérii postup favorita potvrdil.

Zubří protáhlo sérii s Karvinou

Frýdek-Místek zdramatizoval sérii s Lovosicemi sobotní výhrou a snížil na 1:2. Dnešní čtvrtý duel ale ovládli hosté ze severu Čech, kteří vedli o čtyři góly už o poločase a postupový třetí bod získali po vítězství 32:27.

Rozhodující pátý duel se bude hrát ve středu v sérii mezi Karvinou a Zubřím, v níž už dva zápasy musely rozhodnout až sedmimetrové hody. Také čtvrtý duel byl vyrovnaný, Zubří doma i díky 10 gólům kanonýra Lukáše Mořkovského porazilo favorita 24:23.

Čtvrtfinále play-off házenkářské extraligy mužů - 4. zápasy:

Kopřivnice - Talent tým Plzeňského kraje 29:31 po sedmimetrových hodech (26:26, 12:14)

Nejvíce branek: Fulnek 9/3, Hanus 8/1, Střelec 4/1, Bukovský 4/2 – Tonar 7/4, Douda 5/1, Režnický 4, Linhart 4/1. Konečný stav série: 1:3.

Frýdek-Místek - Lovosice 27:32 (13:17)

Nejvíce branek: Petrovský 7/2, Sklenák 4, Chudoba 4/3 - Trkovský a Kovář po 7, Motl 5. Konečný stav série: 1:3.

Zubří - Karviná 24:23 (14:12)

Nejvíce branek: Mořkovský 10/3, Hybner 4, Havran a Hlinka po 3 - V. Patzel 5, Solák a Mlotek po 4. Stav série: 2:2.