Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Tenis na vozíku ČR 2025

Brněnské celky tuží na pohárový postup, USK se vrátila Cazorla

Již v příštím týdnu oba brněnské celky sehrají klíčový duel o postup do play-off Eurocupu. I proto přes reprezentační pauzu posílily své kádry. Do Žabin přišly kanadská rozehrávačka Shay Colleyová a americká pivotka Kennedy Brownová. KP naopak přišlo o svoji letitou oporu a kapitánku Evu Kopeckou, jejíž místo zaplnila Finka Sara Rokkanenová. Za obhajobou titulu ZVVZ USK Prahu v Eurolize požene konečně i Maite Cazorla, která se vrátila po zranění kolene. Přímé přenosy utkání evropských soutěží můžete sledovat živě na ČT sport a ČT sport Plus.

Maite Cazorla
zdroj: ZVVZ USK Praha

Devětadvacetiletá Colleyová hrála v minulé sezoně za Chartres. Předtím účastnice olympijských her v Paříži nastupovala ve francouzské lize i za Flammes Carolo či v maďarském Györu. Na rozehrávce zastoupí zraněnou Elišku Hamzovou, která je se zlomeninou záprstní kůstky mimo hru už pět týdnů. V brněnském klubu naopak skončila americká křídelní hráčka Sara Dickeyová.

Žabinám pomohou nové hráčky již o víkendu v nejvyšší české soutěži, kde se rozehrají na klíčový duel v evropské soutěži. "Mým cílem je probojovat se s týmem do finále ligy a postoupit do finále Eurocupu," řekla Brownová. Pětadvacetiletá Američanka hrála naposledy v Číně.

Premiéru v dresu KP Brno si naopak ve středeční dohrávce odbyla finská křídelnice Sara Rokkanenová, jež minulé dvě sezony působila v týmu KARA Trutnov. Jejímu příchodu ale předcházel nečekaný odchod královopolské odchovankyně a kapitánky Evy Kopecké. Devětadvacetiletá rozehrávačka se v reprezentačním okně rozhodla s brněnským klubem rozvázat kontrakt, čemuž vedení KP vyhovělo.

Rokkanenová v podkrkonošském celku průměrně střílela 12,3 bodů a podobným výkonem se zapsala i proti ZVVZ USK Praha ve středeční ligové dohrávce 2. kola. Do něj letos poprvé nastoupila i španělská rozehrávačka Cazorla, která se na palubovky vrátila s 5 body a 2 asistencemi.

Všechny celky v příštím týdnu odehrají poslední skupinové zápasy. A zatímco USK má svoji místenku v další části Euroligy již jistou, brněnské týmy se o play-off Eurocupu musí v přímém souboji teprve porvat. Žabiny v úterý vyzvou doma italský tým Mangolia Campobasso, KP poletí ve čtvrtek na Sardinii, kde se střetne s Dinamo Sassari.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články