Plzeň sahala po postupu. Kopřivnice si však silným závěrem vynutila čtvrtý zápas

Házenkáři Kopřivnice dokázali úspěšně odvrátit vyřazení, když ve třetím čtvrtfinálovém utkání extraligy porazili Plzeň 28:26. Západočeši vedli až do posledních minut zápasu, ale domácí v koncovce výsledek obrátili a vynutili si prodloužení série, ve které vedou obhájci titulu z Plzně 2:1 na zápasy. Tři zápasy naopak stačily k postupu Dukle Praha, třetí tým dlouhodobé tabulky porazil Jičín i na jeho hřišti 35:29.

Házenkáři Kopřivnice
zdroj: khkoprivnice.cz

Nic přitom nenasvědčovalo tomu, že by Kopřivničtí měli navázat na jedinou dosavadní výhru nad Talentem v sezoně ze začátku extraligy (34:32). Ve 45. minutě prohrávali 16:24. Pak ale začal čarovat Admella a kanonýři Martin Střelec s Markem Bukovským se postarali o obrat. Oba dali v zápase devět gólů, z toho Bukovský v klíčové fázi skóroval pětkrát a jeho dvě sedmičky v koncovce stanovily konečný výsledek.

"Byla to ukázka toho, že tým je silný," pochvaloval si kopřivnický kouč Lubomír Veřmiřovský. Jeho protějšek Petr Štochl byl viditelně rozladěný. "Prohráli jsme posledních dvacet minut o devět nebo o deset, to se nesmí stávat proti žádnému týmu v naší lize. Začali jsme se zabývat výroky rozhodčích a ne hrou. Nechali jsme si utéct vyhrané utkání," litoval Štochl.

Dukla Praha po dvou domácích výhrách proměnila hned první mečbol, tvrdý duel v Jičíně vyhrála 35:29. Lovosice naopak svou šanci nevyužily a ve Frýdku-Místku prohrály 33:35. Jedenácti góly se na výhře domácích podílel Vojtěch Petrovský. Vítěz základní části Karviná se ujala v sérii se Zubřím vedení 2:1, druhou výhru dnes ale na hřišti soupeře vybojovala až po sedmimetrových hodech.

Čtvrtfinále play-off házenkářské extraligy mužů - 3. zápasy:

Kopřivnice - Talent tým Plzeňského kraje 28:26 (12:17)

Nejvíce branek: Střelec 9, Bukovský 9/6, Gřes 3 - Tonar 7/5, Škvařil 6, Douda 5. Stav série: 1:2.

Frýdek-Místek - Lovosice 35:33 (17:15)

Nejvíce branek: Petrovský 11/2, Chudoba 8/4, Sklenák 5 - Trkovský 7, Kupa 6/3, Jonsson 6/4. Stav série 1:2.

Zubří - Karviná 28:29 po sedmimetrových hodech (25:25, 12:13)

Nejvíce branek: Mořkovský 11/4, Hlinka 5, Šustáček 5/1 - Solák 7/1, V. Patzel 6/2, Gromyko 4/1. Stav série: 1:2.

Jičín - Dukla Praha 29:35 (14:19)

Nejvíce branek: Krahulec 6/5, Thorovský 5, Hlava 4 - Klíma a Harabiš po 7, Šůstek 7/1. Konečný stav série 0:3.