Sokolský zpravodaj

Váchův gól Spartě na úvod Tipsport ligy nestačil, Varnsdorf vybojoval remízu

Zimní fotbalovou Tipsport ligu odstartovala remíza Sparty s Varnsdorfem 1:1. Pražané pod vedením Václava Kotala nasadili do úvodního utkání skupiny B "béčko" a nad druholigovým soupeřem vedli od 15. minuty. Z přímého kopu se prosadil bývalý reprezentant Lukáš Vácha. V poslední minutě nicméně srovnal z penalty David Breda.

Lukáš Vácha
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Sparta hraje tradiční zimní přípravný turnaj poprvé od roku 1999, do jednotlivých zápasů ale bude nasazovat spíše mladší hráče právě pod vedením trenéra třetiligové rezervy Kotala. Dalšími soupeři Pražanů ve skupině budou domácí Mladá Boleslav a Hradec Králové.

Tipsport ligu hraje tradičně 16 mužstev rozdělených do čtyř čtyřčlenných skupin. Na základní fázi volně naváže turnaj čtyř celků Malta Cup.

Na turnaji se představí druholigové Brno jako loňský vítěz, Ostrava coby nejlepší tým předchozího ročníku základních skupin, Mladá Boleslav a Dunajská Streda.