Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Spurt

Rosický vytyčil cíle Sparty: Druhé místo v lize a vyhrát pohár

S cílem poskočit z průběžného čtvrtého na druhé místo v ligové tabulce a vyhrát domácí pohár vstoupí do jara hráči Sparty. Alespoň tak to vytyčil sportovní šéf klubu Tomáš Rosický. Pražané chtějí navázat na viditelné zlepšení ze závěru podzimu a zároveň dál pracovat na upevnění systému hry pod trenérem Václavem Jílkem.

Tomáš Rosický
zdroj: ČTK

"Cíl, který trenéři mají, je úplně jednoznačný – druhé místo v lize a vyhrát pohár. Priorita je jasná – aby trenér nadále pracoval a zlepšoval tým, aby určitý vývoj v druhé polovině podzimní sezony, který tam byl vidět, pokračoval," řekl Rosický.

"Pro nás je priorita práce na systému a organizaci hry a věcech, které nám nešly a kde se potřebujeme zlepšit. Je důležité, abychom měli mnohem větší tlak na míč, než jsme měli. Nejen při presinku na soupeřově polovině, ale i v defenzivnějším postavení. V tom máme velké rezervy, je to velice důležitý atribut, ve kterém musíme být mnohem lepší," dodal bývalý reprezentační záložník.

Na rozdíl od minulých přestupních období tentokrát Sparta plánuje spíše ustálit kádr a příliš mnoho změn nechystá. "Jak ten kádr vypadá teď, neznamená, že jsme s tím stavem spokojeni. Že v tom kádru pohyb bude, to je jasné. Ale změny nebudou velké. I když samozřejmě doplnit potřebujeme, to víme," prohlásil Rosický.

Václav Jílek
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Ale problémy nevyřeší jen noví hráči. Pro nás je důležitá kontinuita týmu a práce na systému, který trenér Jílek chce hrát. S mužstvem je už půl roku, měl už čas, aby poznal celý tým. Jedna z priorit je, abychom na jaře viděli na týmu systém a organizaci hry. My jsme neměli problém se střílením gólů, ale hrozně moc jsme jich dostali. Na tom tedy musíme pracovat," dodal Rosický.

Sparta má na startu přípravy v kádru 34 hráčů. "V létě přišlo hodně hráčů a my jim musíme dát šanci, aby ukázali, jestli tady můžou hrát, nebo ne. Pro mě je důležitá kontinuita týmu, aby kluci mohli dál spolu růst a ukázali, že Spartě mají co dát," prohlásil Rosický.

Těší ho, že se postupně zlepšuje zdravotní stav dlouhodobých marodů. Mimo hru byli například útočníci Václavové Kadlec a Drchal, defenzivní univerzál Filip Panák či reprezentační kapitán Bořek Dočkal.

"Vašek Kadlec zatím jen běhá, rozhodně nestihne začátek jarní sezony. Bořek Dočkal má k týmu blíže. Předpoklad je, že by na soustředění ve Španělsku mohl už částečně trénovat s týmem. Přejeme si ho mít zpátky, týmu by hrozně pomohl, ukázal by mladým klukům, jak se připravuje profesionál, jak všechno dělat správně. Jestli stihne začátek jara, nebo se připojí později, to nevím. Já si jen přeju, aby se vrátil kdykoliv," řekl Rosický.

Sparta se poprvé od roku 1999 přihlásila do zimního turnaje Tipsport ligy, který ale bude hrát převážně B-tým. "Budeme tam mít smíchaný tým, hlavně mladé hráče z béčka. Pro ně bude skvělé, že budou mít kontakt s prvoligovými kvalitními hráči, a dobře je to prověří," uvedl Rosický.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy