Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Národní tým v ČT

Ronaldo se přiznal k daňovým únikům a dostal dvouletou podmínku

Španělský finanční úřad vyřešil spor s hvězdným Cristianem Ronaldem, který byl obviněn z daňových úniků. Finanční úřad přistoupil na dohodu s portugalským fotbalistou, jenž se výměnou za nižší trest a pokutu 19 milionů eur (asi 487 milionů korun) přiznal k daňovým únikům během působení v Realu Madrid. Úřad tak posvětil dřívější fotbalistovu dohodu s prokuraturou a Ronalda čeká dvouletá podmínka.

Cristiano Ronaldo
zdroj: ČTK/AP autor: Chen chen

Třiatřicetiletý Ronaldo, který nedávno odešel z Realu do Juventusu, původně provinění odmítl, posléze se však přiznal výměnou za nižší trest. V polovině června byl proto pětinásobný vítěz Zlatého míče odsouzen za daňové úniky z let 2011 až 2014 na dva roky vězení.

Podle španělských zákonů však Ronaldo, kterému původně hrozilo 3,5 roku a pokuta 28 milionů, za mříže nemusí. Odsouzení s dosud čistým rejstříkem si totiž můžou tresty za nenásilné činy do dvou let odpykat na svobodě.

Podobný trest dostal před dvěma roky ve Španělsku i Ronaldův rival v boji o nejlepšího fotbalistu světa Lionel Messi z Barcelony, který byl za úniky ve výši 4,1 milionu eur odsouzen k trestu 21 měsíců. Ani on za mříže nemusel, soud mu místo vězení vyměřil pokutu čtvrt milionu eur.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články