Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Sigma Olomouc B - FK Dukla Praha

Pan Dokonalý. Ronaldo měl výsledky fyzických testů jako dvacetiletý

Je jedním z mála hráčů, kteří si tykají s absolutním perfekcionismem. Dalším důkazem fyzické připravenosti Cristiana Ronalda jsou testy ze zdravotní prohlídky v Juventusu Turín, kam hvězdný fotbalista přestoupil z Realu Madrid. Z výsledků vyplynulo, že třiatřicetiletý Portugalec je stále na vrcholu sil a v některých hodnotách převyšuje dvacetileté kolegy.

Cristiano Ronaldo
zdroj: ČTK/AP autor: Cao ji

Ronaldo má podle zdravotní zprávy jen sedm procent tělesného tuku, zatímco profesionální fotbalisté obvykle mívají deset až jedenáct procent. Portugalský reprezentační kapitán má padesát procent svalové hmoty, přitom běžná hodnota se pohybuje okolo 46 procent. Navíc maximální rychlost sprintu 34 km/h, kterou předvedl na právě skončeném šampionátu a kde patřil k nejrychlejším hráčům, dokázal zopakovat také na zdravotních testech v Turíně.

"Jako vždy se pokusím dokázat, že jsem top hráč. Budu tvrdě pracovat v tréninku. Znáte moje statistiky. Nerad zůstávám ve své komfortní zóně. Rád objevuji nové výzvy. Doufám, že vše půjde velmi dobře," řekl Ronaldo.

"Jsem stále ještě mladý a mám rád výzvy. Nechci jen sedět doma a spokojit se s úspěchy. A tohle je velká výzva. Vím, že to nebudu mít snadné, ale věřím ve své schopnosti. Chci pomoct Juventusu psát historii," uvedl krátce po příchodu do turínského klubu.

Pětinásobný držitel Zlatého míče přestoupil do Juventusu za 112 milionů eur z Realu Madrid, kde během devíti let nastřílel 451 soutěžních gólů a čtyřikrát vyhrál Ligu mistrů. Ronaldo s italským šampionem podepsal smlouvu na čtyři roky, ale vzhledem ke své špičkové kondici by ani ta nemusela být poslední v jeho kariéře.

"Řešil jsem to dlouho, ale nakonec to bylo snadné rozhodnutí. Juventus je jedním z nejlepších týmů na světě. Má skvělého trenéra a prezidenta, kteří jsou zvyklí vyhrávat. Kamarádi mi dlouho říkali, že by mi seděl. Nebylo těžké se rozhodnout jít do Juventusu. Jde o velmi důležitý krok pro mou kariéru," dodal Ronaldo, který přestupem okamžitě pobláznil Itálii.

Zdroj
ČT sport, ČTK, Independent

Hlavní zprávy

Nejčtenější články