Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tisková konference k MS 2024

Ronaldo se Juventusu vyplatí. Zvýšil se prodej permanentek i zisk z televizních práv o 30 milionů eur

Za hvězdného Cristiana Ronalda sice Juventus Turín zaplatil při přestupu z Realu Madrid 112 milionů eur a dalších 30 milionů eur mu bude dávat jako roční plat, ovšem díky marketingovému potenciálu portugalské ikony může skončit sezonu v plusových číslech.

Cristiano Ronaldo dorazil do Turína
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Stefano Guidi

Juventus pokořil svůj přestupový rekord a Ronaldo vyjde turínský celek každoročně do roku 2022, kdy mu končí smlouva, na 90 milionů eur. To je nárůst výdajů o 25 procent. Ovšem Ronaldo je na druhou stranu továrnou na peníze a Juventus by tak měl nejen z jeho výkonů na trávníku, ale i z marketingu mimo hřiště získat více peněz, než do něj investoval.

Už devět dní od potvrzení Ronaldova příchodu má klub o čtyři miliony více sledujících na sociálních sítích. Dresy hvězdné posily už nyní tvoří 40 procent všech příjmů z prodeje reklamních předmětů. Z toho sice jdou zisky zejména výrobci dresů Adidas, který ale při pokoření stanovené hranice počtu dresů musí zaplatit dodatečný bonus.

Zároveň bude nyní Juventus ve výhodné pozici při vyjednávání o prodloužení sponzorských smluv s Adidasem a automobilkou Jeep. A už teď je prodáno 94 procent kapacity stadionu na zápasy. Prodej permanentek se zvýšil o 30 procent, což klubu vynese zhruba deset milionů eur navíc. O dalších 30 milionů eur by měl být vyšší zisk z televizních práv.

Juventus navíc už nyní získal 50 milionů eur z prodeje hráčů Emila Audera, Alberta Cerriho a Rolanda Mandragory. Uvažuje se i o prodeji Stefana Sturara a Marka Pjaci, kteří by mohli vyjít každý na 20 milionů eur. A zájem je i o Daniela Ruganiho a Gonzala Higuaína, kteří mají hodnotu kolem 50 milionů eur.

Jejich prodejem by turínský celek získal prostředky na další posily. Spekuluje se o zájmu o Uruguayce Diega Godína, který je považován za jednoho z nejlepších stoperů světa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články