Jezdectví ČR 2024

Real Madrid zdolal Villareal, Král pomohl Espaňolu k výhře nad Mallorcou

Duel druhé a třetího celku španělské La Ligy dopadl lépe pro Real Madrid, který porazil v devátém kole Villareal 2:0. Bodově se dotáhl na vedoucí Barcelonu, která má ale k dobru nedělní zápas s Alavésem. Espaňol Barcelona zdolal Mallorcu 2:1 a uspěl po sérii tří porážek. Alex Král odehrál za vítěze celé utkání.

Utkání Real Madrid – Villarreal
zdroj: Reuters autor: Susana Vera

Ve 14. minutě zahrával Real roh, při němž Modrič přihrál za hranici vápna Valverdemu. Uruguayec se nerozpakoval, tvrdě vystřelil a s přispěním teče Baeny otevřel skóre.

Villarreal mohl vzápětí srovnat, ale Pépé hlavičkoval jen do břevna. Následný průběh rozsekla až střela Viníciuse Júniora ze 73. minuty, kterou překonal brankáře Condeho a uzavřel skóre.

Bílý balet tak mohlo mrzet jen zranění Carvajala, kterého v nastavení odnesli zdravotníci na nosítkách po střetu s Pinem.

Skóre zápasu Espaňolu s Mallorcou otevřel v 18. minutě domácí Kumbulla, který se prosadil hlavou po centru Jofreho.

Krátce po začátku druhého poločasu právě Jofre tvrdou přízemní ranou z hranice vápna zaskočil brankáře Greifa a zvýšil na 2:0. Hostům se podařilo již jen snížit v 68. minutě gólem Raílla po rohovém kopu.

Dosud šestá Mallorca utrpěla první porážku po třech vítězstvích. Espaňol se posunul v neúplné tabulce na 12. místo.