Produktivní Rezek režíroval triumf Příbrami v Jablonci

Jablonec - Jarní comeback fotbalistů Příbrami doposud probíhal jen a jen před vlastními příznivci. Venku během celé sezony získali pouze dva body. V Jablonci však navázali na předchozí demolici Karviné. Také severočeskému celku vstřelili čtyři góly a po vítězství 4:2 se bodově dotáhli na čtrnáctý Hradec Králové. Dvěma góly zazářil zkušený záložník Jan Rezek.

Fotbalisté Příbrami se radují z gólu v síti Jablonce
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Příbram se v závěru minulé sezony zásluhou remízy 0:0 v Jablonci zachránila v nejvyšší soutěži a na severu Čech opět udělala důležitý krok k setrvání v lize.

Nad stadionem se před utkáním přehnala sněhová bouře a oba týmy se v úvodu trápily v koncovce. V osmé minutě jablonecký Trávník hlavou z malého vápna minul, brzy poté na druhé straně střílel nepřesně Tomáš Pilík.

Po nezáživné pasáži plné nepřesností nicméně Příbram otevřela skóre. Tregler dlouhým nákopem za obranu vyslal do úniku Jana Rezka, který zpětnou přihrávkou našel Pilíka a ten s přehledem zavěsil.

Jablonečtí se přes nejhorší defenzivu soutěže moc neprosazovali. Mehanovičovy slabé nůžky chytil Hruška, jehož branku krátce před pauzou minula také Pospíšilova rána.

Nástup do druhého poločasu vyšel hostům náramně. V 50. minutě zvýšil krásným volejem po signálu z rohového kopu Rezek a dvě minuty nato přidal třetí gól Suchan, jenž také dostal od jablonecké obrany dostatek času přesně zamířit. Obě branky připravil spoluhráčům Pilík.

Z jasného zápasu však bylo ještě drama. Nejprve v 56. minutě Trávníkův přímý kop Rezek nešťastně prodloužil do vlastní branky. Šest minut poté nakopnul Linhart v šestnáctce Pernicu a nařízenou penaltu proměnil Pospíšil.

Severočeši nicméně brzy začali opět chybovat v defenzivě. Tregler ještě z rohu hlavičkoval do břevna, ale v 70. minutě už Rezek dostal v šestnáctce opět příliš volného prostoru na zpracování míče a čtvrtým gólem stanovil konečný výsledek.

25. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - 1. FK Příbram 2:4 (0:1)

Branky: 56. vlastní Rezek, 62. Pospíšil z pen. - 50. a 70. Rezek, 30. T. Pilík, 52. Suchan. Rozhodčí: Julínek - Kubr, Kotalík. ŽK: Doležal, V. Kubista, Mehanovič - Linhart, Tregler, Divíšek, T. Pilík. Diváci: 1440.

Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Beneš, Zelený (57. V. Kubista) - Hübschman (79. Považanec) - Trávník, Pospíšil, Mihálik (57. Diviš) - Doležal, Mehanovič. Trenér: Klucký.

Příbram: Hruška - Kvída, Chaluš, Jiránek, Divíšek - Tregler - Bazal (67. Ayong), T. Pilík (89. P. Pilík), Suchan (77. Krameš), Rezek - Linhart. Trenér: Tobiáš.

Zdeněk Klucký (trenér Jablonce): "Věděli jsme, že Příbram v předchozím utkání s Karvinou hrála velmi dobře, což potvrdila dnes na hřišti. V prvním poločase jsme si nechali vstřelit branku. Ve druhém přidala Příbram další branky. My jsme utkání nezvládli, pořád jsme doháněli náskok. Za stavu 2:3 jsme věřili, že bychom s tím mohli něco udělat, ale inkasovali jsme čtvrtou krásnou branku. Mrzí mě ten konečný výsledek nejen kvůli spekulacím, ale přišli jsme také o šňůru podařených domácích zápasů bez porážky. Soupeř byl nejen o ty čtyři branky lepší."

Kamil Tobiáš (trenér Příbrami): "Přijeli jsme na soupeře dobře připraveni, hráli jsme od začátku aktivně, dobře kombinovali. Podařilo se nám vstřelit vedoucí branku a po změně stran jsme přidali myslím si velmi pěkné góly. Domácí poté prokázali kvalitu, kterou bezpochyby mají, a zápas zdramatizovali. Naši kluci si zaslouží absolutorium. Nezazmatkovali, srovnali hru a přidali čtvrtý gól. Bylo to pro nás velmi důležité utkání, které jsme dovedli do vítězného konce."