Je nám líto, video expirovalo.

Poustka: Sparta je favorit, ale chceme tři body

Praha – Fotbalovou Slavii trápí po zimní přestávce především nízká střelecká produktivita. Červenobílí z posledních pěti utkání čtyřikrát uhráli bezbrankovou remízu, jediné jarní trefy zaznamenali při porážce 2:3 v Mladé Boleslavi. Slávisté věří, že gólové prokletí prolomí už v sobotu proti Spartě. Ve velkém derby ale tentokrát nebudou ani v domácím prostředí favoritem, aktuálně desátý tým tabulky dělí od Letenských propastných 25 bodů. Navíc v posledních pěti derby nezískali slávisté ani bod a v novém Edenu Spartu ještě neporazili.

Martin Poustka na tiskové konferenci
zdroj: ČTK autor: Stanislav Peška

Slavii povede proti ligovému lídrovi ve svém třetím duelu na lavičce trenér Martin Poustka, který doufá, že jeho svěřencům pomohou ke gólům také diváci. "Čekám plný dům. Věřím, že našich fanoušků bude víc a že vytvoří takovou kulisu, která kluky požene za těmi kýženými góly, nejenom body. Branky jsou samozřejmě jakýmsi vrácením za snahu fanoušků nás povzbuzovat," uvedl Poustka.

Šestatřicetiletý trenér ve Slavii už jednou městskému rivalovi čelil, byť to nebylo v pozici hlavního kouče. "Moje prvoligová zkušenost byla taktéž derby a bylo to na podzim v roli asistenta Michala Petrouše. Na to derby se mi nevzpomíná hezky, protože jsme prohráli po celkem jednoznačném výkonu Sparty. Nicméně teď je už jiná doba a já pevně věřím, že by se to klidně mohlo otočit," řekl kouč vršovického celku, jenž čeká na výhru už osm kol.

Trenér Slavie Martin Poustka
zdroj: ČTK autor: Stanislav Peška

Přestože Poustka považuje velké pražské derby za otevřený zápas, uznal, že do něj Slavia vstupuje v roli outsidera. "Myslím si, že i dle výsledků a postavení v tabulce je favoritem Sparta, nicméně my uděláme všechno pro to, aby tři body zůstaly doma. A jestliže máme prohlášení, že chceme dávat góly a že to někdo odnese, já bych si taky přál, aby se to povedlo už teď," řekl Poustka.

Dál ho trápí řada zraněných fotbalistů, mimo jiné útočníci Milan Škoda a Zbyněk Pospěch s prvním brankářem Kamilem Čontofalským. "Všichni děláme všechno možné i nemožné pro to, abychom tu marodku vyprázdnili. Zatím to nevypadá tak, že by se Milan Škoda nebo Zbyněk Pospěch mohli objevit v základní sestavě. Situace kolem Kamila Čontofalského je podobná," doplnil trenér.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy