Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
VK UP Olomouc - Grupa Azoty Chemik Police

Trenérem Slavie zůstává Poustka, Lavička sešívané odmítl

Praha - Jako nástupce trenéra Františka Straky u fotbalistů Slavie je definitivně potvrzen Martin Poustka, který vedl tým už v nedělním ligovém duelu proti Jablonci. Rozhodlo tak představenstvo klubu poté, co nabídku vést mužstvo odmítl Vítězslav Lavička, jemuž po sezoně skončí angažmá v Sydney.

Martin Poustka
zdroj: ČT24

"Představenstvo Slavie dospělo k rozhodnutí, že realizační tým bude nadále pokračovat ve stejném složení, v jakém nastoupil v utkání s Jabloncem. V současné situaci představenstvo vyhodnotilo tuto variantu jako zatím nejlepší možné řešení," uvedla mluvčí Slavie Soňa Nouzáková. 

Na jak dlouho byl Poustka jmenován hlavním trenérem, Slavia neoznámila. "Záměrně jsme to nijak nechtěli ohraničovat. Nijak nás netlačí čas, mohou probíhat jednání s výhledem na další sezonu," řekla Nouzáková.

Poustku rozhodnutí potěšilo. "Nabídku vedení jsem s poctou přijal. Je to pro mě velká čest a splněný sen, že jsem dostal důvěru vést nadále tým, kterému fandím. Vím, že vést Slavii je velká zodpovědnost. Každý zápas pro mě bude velkou zkouškou a udělám všechno pro to, abych v ní obstál co nejlépe," uvedl pro klubový web Poustka.

Věří, že slávisté pod jeho vedením navážou na nadějný výkon proti Jablonci, s nímž remizovali 0:0. "Myslím si, že v zápase s Jabloncem jsme divákům ukázali, že by to mohlo na hřišti fungovat. Přeji si, aby nám fanoušci zachovali přízeň a v pondělním derby s Duklou vytvořili podobnou atmosféru jako v zápase s Jabloncem," dodal Poustka.

Bývalý trenér Slavie František Straka
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Vedení Slavie se zabývalo více variantami, jak obsadit uvolněný trenérský post. Spekulovalo se, že vedle bývalého sparťana Lavičky mělo zájem také o Dušana Uhrina mladšího, současného kouče Jablonce Františka Komňackého či bývalého trenéra Teplic Jiřího Plíška.

"Představenstvo Slavie se v uplynulých dnech zabývalo otázkou sportovního vedení A-týmu velice intenzivně. Můžeme potvrdit, že jsme vedli jednání s panem Lavičkou, který ale nabídku Slavie odmítl," řekla Nouzáková.

Nováček mezi ligovými trenéry Poustka bude mít k dispozici stávající realizační tým - asistenty Petra Vrabce a trenéra brankářů Martina Vaniaka. V 36 letech je Poustka čtvrtým nejmladším slávistických trenérem v historii a druhým nejmladším koučem v poválečné historii klubu po Vlastimilu Petrželovi. Ten v listopadu 1986 převzal tým ve 33 letech a třech měsících.

Poustka se ujal týmu v pátek, poté co ve čtvrtek rezignoval bývalý sparťanský trenér Straka. Svůj odchod zdůvodnil tím, že nechtěl nadále vystavovat tým nepřízni fanoušků namířené proti němu.

Příznivci Slavie od jeho nástupu do funkce na začátku října mohutně protestovali a při každém utkání ho vyzývali k rezignaci. Straka, kterému měla v Edenu skončit smlouva 30. června, se prý také obával, že fanoušci uspořádají před blížícím se derby se Spartou protestní pochod v místě jeho bydliště.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy