Messi vyslal nejvíce střel, Mbappé byl nejpřesnější. Běžcem MS se stal Maročan Amrabat
Nejvíce střel na bránu poslal na uplynulém světovém šampionátu kapitán vítězného argentinského celku Lionel Messi. Nejúspěšnější však byli poražení Francouzi v čele s fotbalovým kanonýrem Kylianem Mbappém. Nejvíce se na mistrovství naběhal marocký záložník Sufján Amrabat, který během sedmi zápasů zdolal přes 81 kilometrů. Nejméně trestaným týmem byla s jedinou žlutou kartou Anglie.
Messi měl na katarském turnaji 32 střeleckých pokusů a vytěžil z toho sedm branek, o jednu méně než lídr tabulky kanonýrů Mbappé. Francouzskému útočníkovi stačilo k zisku Zlaté kopačky vyslat o jeden pokus méně, než měl jeho klubový spoluhráč z Paris St. Germain Messi.
Argentinský kapitán dal čtyři góly z penalt, jednu neproměnil. Celkem jihoameričtí šampioni zahrávali na turnaji pět pokutových kopů, což je nejvíce ze všech 32 účastníků. Do statistiky se nezapočítávají penaltové rozstřely, které Argentinci absolvovali dvakrát.
Individuální statistiky MS v Kataru:
Nejvíce branek: 8 - Mbappé (Francie), 7 - Messi, 4 - Álvarez (oba Argentina), Giroud (Francie).
Nejvíce asistencí: 3 - B. Fernandes (Portugalsko), Griezmann (Francie), Kane (Anglie), Messi, Perišič (Chorvatsko).
Nejvíce střel: 32 - Messi, 31 - Mbappé.
Nejvíce zákroků brankáře: 25 - Livakovič (Chorvatsko).
Nejvíce faulů: 12 - Otamendi, Romero (oba Argentina).
Nejvíce přihrávek: 660 - Rodri (Španělsko).
Nejvíce naběhaných kilometrů: 81,44 - Amrabat (Maroko).
Nejvíce sprintů: 456 - Perišič.
Jihoameričané měli nejvíce střel i jako tým - 104, o tři více než Francie. Třetí v pořadí byla Brazílie, která přitom vypadla už ve čtvrtfinále a odehrála o dva zápasy méně než nejlepší čtyři celky.
Argentinci dali 15 branek, Francie 16, což bylo nejvíce na turnaji. Naopak pětice týmů včetně obhájců bronzu Belgičanů se střelecky prosadila jen jednou. Tunisané jako jediní inkasovali pouze gól, na postup ze skupiny jim to ale nestačilo. Nejhorší obranu s 11 obdrženými brankami měli Kostaričané.
Nejpasivnější tým turnaje vyslal jen 12 střeleckých pokusů. Kostaričané měli i nejnižší procentuální držení míče a jen jediný rohový kop. Zároveň si připsali i nejméně faulů, odehráli však jen tři zápasy ve skupině. Nejslušnějším mužstvem šampionátu byla Anglie, která v pěti zápasech obdržela jedinou žlutou kartou.
Týmové statistiky MS v Kataru:
Nejvíce vstřelených branek: 16 - Francie, 15 - Argentina, 13 - Anglie.
Nejméně vstřelených branek: 1 - Belgie, Dánsko, Katar, Tunisko, Wales, 2 - Kanada, Mexiko, Uruguay, 3 - Kostarika, Polsko, Saúdská Arábie, USA.
Nejvíce inkasovaných branek: 11 - Kostarika, 9 - Švýcarsko, 8 - Argentina, Francie, Korea, Srbsko.
Nejméně inkasovaných branek: 1 - Tunisko, 2 - Belgie, Uruguay, 3 - Brazílie, Dánsko, Ekvádor, Mexiko, Španělsko.
Nejvíce střel: 104 - Argentina, 101 - Francie, 90 - Brazílie.
Nejméně střel: 12 - Kostarika, 21 - Katar, 24 - Wales.
Nejvíce střel na branku: 48 - Argentina, 41 - Brazílie, 35 - Francie.
Nejméně střel na branku: 6 - Kanada, Katar.
Nejvíce faulů: 100 - Argentina, 97 - Maroko, 90 - Chorvatsko.
Nejméně faulů: 24 - Kostarika, 26 - Německo, 28 - Dánsko.
Nejvíce žlutých karet: 16 - Argentina, 14 - Saúdská Arábie, 12 - Srbsko.
Nejméně žlutých karet: 1 - Anglie, 2 - Španělsko, 3 - Ekvádor, Německo.
Messi a Mbappé, kteří spolu v nedělním finále svedli úchvatný souboj o triumf v tabulce kanonýrů, se přihrávkou nebo asistencí podíleli na 10 gólech svých týmů. Stejně produktivní byl na šampionátu naposledy Argentinec Diego Maradona při tažení za zlatem v roce 1986. Pětice hráčů včetně Messiho měla v Kataru tři asistence.
Argentinci zaznamenali i nejvíce faulů a přihrávek. Míč suverénně nejčastěji drželi Španělé, kteří ho měli pod kontrolou 76 procent času. Finalisté nebyli tak dominantní. Argentinci drželi míč 57 procent času, Francouzi dokonce jen 52 procent, což jim stačilo až na 13. místo.
Na pozici "maratonce" turnaje dlouho útočil chorvatský středopolař Marcelo Brozovič, který ale nenastoupil do utkání o třetí místo proti Maroku. V uběhnuté vzdálenosti se tak přes něj dostali Francouz Aurélien Tchouaméni a vítězný Amrabat z Fiorentiny.
Maroko dosáhlo na nejvíce čistých kont - čtyři, trojice brankářů vychytala nulu. Nejvíce zákroků (25) si připsal chorvatský gólman Dominik Livakovič. Jeho spoluhráč křídelník Ivan Perišič podnikl během šampionátu 456 sprintů.