Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Na šampionátu v Kataru padlo nejvíce branek v historii mistrovství světa. Podívejte se na ty nejlepší

Mistrovství světa v Kataru překonalo historický rekord v počtu branek na jednom šampionátu. Diváci během 64 zápasů viděli 172 gólů, což je o jeden více než na turnajích v letech 1998 ve Francii a 2014 v Brazílii. Průměrně za jedno utkání padly 2,69 branky. Dalších gólů se fanoušci dočkali při pěti penaltových rozstřelech.

Nejvíce k rekordu přispěli Francouzi. Čerství vicemistři světa, kteří v nedělním strhujícím finále až po penaltovém rozstřelu podlehli Argentině, dali v sedmi zápasech na turnaji 16 gólů.

Z toho polovinu zaznamenal nejlepší střelec šampionátu útočník Kylian Mbappé. Vítězní Argentinci skórovali patnáctkrát.

V Kataru průměrně padlo na utkání nejvíce branek od zavedení modelu s 32 účastníky v roce 1998. Vyšší gólový průměr na zápas mělo naposledy mistrovství před 28 lety v USA, kde se představilo 24 týmů.

Světové šampionáty se během své bezmála stoleté historie hrály v různých formátech. Nejvíce branek na zápas viděli diváci v roce 1954 ve Švýcarsku, kde v průměru padlo na utkání více než pět gólů. V 26 duelech tam střelci zaznamenali 140 přesných tref.

Uplynulé mistrovství překonalo také rekord v počtu penaltových rozstřelů. Až exekuce pokutových kopů musela ve vyřazovací fázi rozhodnout pět utkání, což je nejvíce v historii šampionátů.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články