Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Gratuluji, Argentino. Diego se teď usmívá, vzkázal Pelé a poblahopřál Messimu i Mbappému

Legenda legendám. Pelé si finále nemohl nechat ujít. Dvaaosmdesátiletý bývalý útočník, jenž aktuálně pobývá v nemocnici, pogratuloval útočníkům Lionelu Messimu a Kylianu Mbappému za jejich úchvatný souboj o krále střelců katarského turnaje.

"Fotbal dnes jako vždy pokračoval ve vyprávění svého fascinujícího příběhu. Messi poprvé vyhrál mistrovství světa, jak si jeho úžasná kariéra zasloužila," uvedl Pelé, který se od loňského září léčí s rakovinou tlustého střeva a v nemocnici aktuálně zůstává kvůli problémům s dýchacími cestami.

Trojnásobného mistra světa z let 1958, 1962 a 1970 svým dvanáctým gólem na šampionátech dotáhl Mbappé, který jako druhý v historii ve finále MS zaznamenal hattrick a navrch se prosadil i v penaltovém rozstřelu.

Útočník Paris St. Germain v Kataru s osmi brankami ovládl tabulku kanonýrů. "Můj drahý přítel Mbappé vstřelil ve finále čtyři góly. Byl to dar sledovat tuhle úžasnou podívanou na budoucnost našeho sportu," poznamenal Pelé.

Argentina vyhrála světový šampionát po 36 letech od triumfu v roce 1986, kdy byl kapitánem předloni zesnulý Maradona. "Gratuluji, Argentino. Diego se teď určitě usmívá," zavzpomínal Pelé na jednu z největších legend fotbalové historie.

Ocenil i výkon Maročanů, kteří jako první africký tým došli do semifinále a nakonec skončili bez medaile čtvrtí. "Maročané prožili neuvěřitelný šampionát. Je skvělé vidět zářit Afriku," uvedl Pelé.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články