MS v silniční cyklistice 2024

Ronaldo se naladil na Euro dvěma góly a Portugalci si poradili s Iry

Historický rekord vylepšil Cristiano Ronaldo dalšími dvěma trefami. Hvězdný kanonýr v generálce na evropský šampionát přispěl k výhře Portugalska 3:0 nad Irskem. Ukrajina před startem turnaje v Německu přehrála výběr Moldavska 4:0.

Cristiano Ronaldo z Portugalska slaví gól proti Irsku
zdroj: Reuters autor: Rodrigo Antunes

Portugalci vedli od 18. minuty po gólu Joaa Félixe. V 50. minutě se poprvé prosadil Ronaldo, jenž na rozdíl od páteční porážky 1:2 s Chorvatskem nastoupil v základní sestavě. Portugalský kapitán se uvolnil v rohu vápna a levačkou napálil míč nekompromisně pod břevno.

Historicky nejlepší střelec mezinárodních utkání znovu vylepšil svůj rekord po hodině hry, kdy v pokutovém území zužitkoval Jotovu přihrávku z levé strany a připsal si 130. branku v národním týmu. Portugalci vstoupí do šampionátu proti české reprezentaci 18. června.

Ukrajince v Kišiněvě poslal do vedení už ve druhé minutě Jaremčuk. Další branky přidala dvojice z Girony, na zásah Cygankova navázal po změně stran nejlepší střelec uplynulého ročníku španělské ligy Dovbyk. Skóre uzavřel v 54. minutě Sudakov.

Jedinou nepříjemností pro trenéra Rebrova je zranění levého Beka Mykolenka, který musel po půlhodině opustit hřiště. Ukrajina po remíze s Německem a porážce s Polskem uspěla v přípravě na třetí pokus. Euro zahájí 17. června proti Rumunsku.

Přípravná fotbalová utkání před mistrovstvím Evropy:

Moldavsko – Ukrajina 0:4 (0:2)
Branky: 2. Jaremčuk, 43. Cygankov, 49. Dovbyk, 54. Sudakov.

Portugalsko – Irsko 3:0 (1:0)
Branky: 50. a 60. Ronaldo, 18. Joao Félix.

Ázerbájdžán – Kazachstán 3:2 (1:2)
Branky: 42. Emreli, 51. Machmudov z pen., 73. Bajramov – 2. Vorogovskij, 28. Samorodov.

San Marino – Kypr 1:4 (0:1)
Branky: 81. Giocondi – 53. a 54. Kastanos, 45.+2 Satsias, 83. Kakullis.

Malta – Řecko 0:2 (0:2)
Branky: 7. Bakasetas z pen., 15. Tzolis.

Bělorusko – Izrael 0:4 (0:3)
Branky: 6. Melamed, 18. Safuri, 36. Šlomo, 82. Kanaan. ČK: 65. Volkov (Běl.).

Litva – Estonsko 1:1 (0:0), na pen. 3:4
Branky: 84. Matulevičius – 82. Lepik.