Czech Tour 2024

Turci nezvládli duel s Polskem, Lewandowski nedohrál. Nizozemci smetli Island

Poslední soupeř českého výběru ve skupině mistrovství Evropy Turecko nezvládl v generálce utkání s Polskem. O vítězství 2:1 rozhodl ve Varšavě gólem v 90. minutě Nicola Zalewski. Turci nezvítězili v pátém utkání v řadě, z toho potřetí prohráli.

Přípravné utkání Polsko – Turecko
zdroj: Reuters autor: Kacper Pempel

Poláci se v první půli ujali vedení díky Karlu Šwiderskému, který se ale při oslavě gólu zranil a musel střídat. Stejně dopadl při svém 150. reprezentačním startu i kapitán Robert Lewandowski, jenž se zraněnou nohou opustil hřiště po půl hodině. Po změně stran vyrovnal Baris Yilmaz a následně Kerem Aktürkoglu trefil jen břevno, a tak se nakonec radovali domácí.

Nizozemci vyhráli i druhý přípravný zápas před šampionátem 4:0. Po Kanadě si poradili také s Islandem, který minulý týden šokoval ve Wembley Anglii vítězstvím 1:0. Skóre v Rotterdamu otevřel premiérovou reprezentační brankou Xavi Simons, ve druhém poločase se trefili také Van Dijk, Malens a Weghorst.