Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Fotbalisté si v Českém domě zazpívali hymnu

Vratislav (Polsko) - Čeští fotbaloví reprezentanti hned po skončení sobotního vítězného utkání s Polskem spustili oslavy postupu do čtvrtfinále mistrovství Evropy. Veselit se začali v šatně vratislavského Městského stadionu, pak se po půlnoci přesunuli do Českého domu v centru města. Tam přišel vrchol v podobě sborově zazpívané hymny za doprovodu cimbálové kapely.

"Přivítání v Českém domě bylo krásné," řekl útočník Tomáš Pekhart. Fotbalisté do Českého domu dorazili v civilním oblečení, většinou si na sebe vzali džíny a tričko. Hráčům pak udělalo radost i to, že za nimi poprvé na šampionátu mohly dorazit manželky a přítelkyně.

Atmosféra v Českém domě, kam reprezentace dorazila až po půlnoci, odpovídala tomu, co se hráčům o pár hodin dříve povedlo na trávníku. Nálada se rychle "odvázala", hráči si výjimečně dopřáli i pokrmy, na které musejí během šampionátu jinak zapomenout. Na odbyt třeba šel všeobecně oblíbený tatarský biftek. "A myslím, že povolené k tomu bylo i jedno pivo," usmíval se Pekhart. "Jsme rozumní, všichni víme, že tady před námi ještě je spousta práce," připomněl Pekhart, že reprezentace ve čtvrtek ve Varšavě sehraje čtvrtfinálový duel.

Fotbalisté byli v centru města v nočních hodinách atrakcí i pro fanoušky. Jak se celý tým přesouval ze svého hotelu Monopol do nedaleko vzdáleného Českého domu, hráči se pod rozsvícenými pouličními lampami ochotně se všemi fotografovali. Pózovali třeba záložníci Petr Jiráček, Václav Pilař a Vladimír Darida. Obránce Hubník se středopolařem Milanem Petrželou a lékařem týmu Petrem Krejčím si pak vykračovali ve společném objetí.

Hráči dnes od trenéra Michala Bílka dostali úplné volno, kouč zrušil i plánovaný trénink. K němu se tým sejde až v pondělí.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy